POLITIKE

REPORTERET E VENECIAS: REFORMA NE DREJTESI MJAFT E NEVOJSHME

Zgjedhja e drejtuesve të institucioneve të drejtësisë me shumicë të thjeshtë apo të cilësuar është në të dyja rastet sipas standardeve.

REPORTERËT E VENECIAS, PËRFUNDOJNË TAKIMET PËR RAPORTIN

 Raporterët e Komisionit të Venecias kanë përfunduar në mbrëmje takimet në Tiranë për paketën e ndryshimeve kushtetuese të refiormës në drejtësi.

BLUSHI: OPOZITA E SOTME SKA MORAL TË FLASË PËR 21 JANARIN

BLUSHI: OPOZITA E SOTME SKA MORAL TË FLASË PËR 21 JANARIN

TVSH, DEBATE NE KUVEND PER KONCESIONIN

Partia Demokratike akuzuan Qeverinë në Kuvend për atë që quajtën “koncesioni më i fundit që po përgatitet të jepet”, e që sipas tyre do të bëjë mbledhjen e të ardhurave.

KRYEMINISTRI RAMA DHE KREU I KUVENDIT META, TRE ORË SË BASHKU

 Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta janë takuar mbrëmjen e djeshme (20 janar) në një ndër lokalet e Tiranës dhe biseda mes tyre ka zgjatur përreth 3 orë.

21 JANARI, KRYEMINISTRI RAMA PRET FAMILJARËT E VIKTIMAVE

 Kryeministri Edi Rama në ambientet e Kryeministrisë ka folur për ngjarjen e 21 janarit pas takimit që ka patur me familjarët e 4 viktimave.

PËRVJETORI I PESTË I “21 JANARIT” ENDE I PAZBARDHUR

 Edhe përvjetori i pestë i gjeti familjet e viktimave të 21 Janarit, apo të plagosurit gjatë demonstratës së përgjakshme, pa drejtësi.

21 JANARI, DEBATE TË ASHPRA MES DEPUTETËVE

21 JANARI, DEBATE TË ASHPRA MES DEPUTETËVE

21 JANARI, BRAÇE: I VETMI PERGJEGJES ESHTE SALI BERISHA

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe u është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Berisha lidhur me 21 janarin, duke e bërë atë përgjegjësin kryesor për ngjarjen e 5 viteve më parë.

21 JANARI, BERISHA: EDI RAMA I VETMI PERGJEGJES

Pesë vjet nga ngjarja e 21 janarit, ish kryeministri Sali Berisha bën sërish përgjegjës për vrasjen pasaardhësin e tij në pushtet, Edi Ramën.

BOTA