POLITIKE

MARINAJ TAKOHET ME BANORËT NË FSHATIN KTOSH NË GRUEMIRË

KANDIDATI MARINAJ DEKLARON SE VËMËNDJA E TIJ ËSHTË ZHVILLIMI I BUJQËSISË.  http://www.youtube.com/watch?v=W64vcyBLACY

ZEF HILA ME STRUKTURAT E ZONËS SË TEMALIT

HILA: VËMËNDJE TË VEÇANTË NDAJ NJERËZVE NË NEVOJË. Kandidati I Partise Dem,okratike ne Basxhkine Vau Dejes, eshte takuar me strukturat dhe drejtues te partise Demokratike ne kete zone. Gjate ketij takimi ku ishin te pranishem edhe kryetari I Pd Shkoder dhe Kryetari I Grupit te Punes gjoke Uldedaj, Hila deklaroi se gjate drejtimit te tij ne krye te bashkise Vau Dejes, nje vemendje te vecante do te kete per shtresat ne nevoje.

PREZANTOHET PROJEKT PROGRAMI PËR ZHVILLIMIN E TERRITORIT TË SHKODRËS

ADEMI: ZHVILLIMI I TERRITORIT NJË SEKTOR I RËNDËSISHËM DHE PRIORITET I YNI. Kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Znj. Voltana Ademi zhvilloi një takim për prezantimin dhe konsultimin e programit për “Zhvillimin e Territorit ” të kësaj Bashkie. Aktiviteti i cili u zhvillua në ambientet e Muzeut Historik “Oso Kuka” nën moton “Për Shkodrën e së ardhmes” kishte në fokus evidentimin e problematikave të zhvillimit urban por edhe vizionin e candidates per zhvillimin e Shkodrës.

KETI BAZHDARI MBËSHTET ARTISTËT E RINJ

EMRAT E MËDHENJ TË ARTIT NË SHKODËR EVIDENTOJNË RËNDËSINË E LEVIZJES AMATORE. Politikat mbeshtetse kryesisht per artistet e rinj ne menyre qe arti te kthehet ne promotor te zhvillimit kulturor dhe ekonomik, ky ka qene thelbi i takimit te organizuar nga kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari me artiste dhe shkrimtare.Bazhdari theksoi se  investi i per artin dhe kulturen do perqendrohet te kapacitetet njerezore, te idete pavaresisht se ne program perfshihen disa investime te domosdoshme  qe do gjejne zbatim nepermjet mbeshtetjes se qeverise.

VULLNET ELBASANI REAGON PËR MOS FTESËN NË DEBAT

KANDIDATI I PAVARUR FALENDERON SHKODRANËT PËR MBËSHTETJEN. Kandidati i pavarur per Bashkine e Shkodres, z. Vullnet Elbasani, eshte njoftuar nga burime jo zyrtare se sot, me date 5 qershor 2015, shoqata YËCA of Albania, organizon nje debat mes dy kandidateve partiake Bazhdari dhe Ademi. Edhe nje debat tjeter ky qe tenton te dobesoje demokracine e brishte shqiptare. Nderkohe qe Bazhdari dhe Ademi jane kandidate fale firmave te kryetareve te partive te tyre, z. Vullnet Elbasani,

BAZHDARI: KEMI NJË PROGRAM PËR ZHVILLIMIN EKONOMIK TË SHKODRËS

KANDIDATJA BAZHDARI ËSHTË TAKUAR ME BANORË TË QYTETIT TË SHKODRËS. Krijimi i mundesive per ti ofruar qytetareve shanse te barabarta dhe shfrytezimi i te gjitha resurseve natyrore te Shkodres duke investuar fuqishem per nxitjen e zhvillimit ekonomik te te gjithe zones nga shkodra ne Velipoje ka qene fokusi i takimit te organizuar nga kandidatja per kryetare bashkie Keti Bazhdari me qytetaret e bllokut te banesave prane shkolles pyjore.

PSE DUHET TË VOTOJMË PËR KANDIDATET NË GARË NË SHKODËR

BAZHDARI: DO TË KRIJOJMË NJË BASHKI GJITHËPËRFSHIRËSE.

DONALD LU, NË PËRBALLJEN E DY KANDIDATEVE

AMBASADORI AMERIKAN KA NJË MESAZH TË QARTË: MOS E SHISNI VOTËN. Dy rivalet për Bashkinë e Shkodrës në garën elektorale të 21 Qershorit janë vënë përballë njëra-tjetrës nën “ndërmjetësinë” e ambasadorit amerikan në vendin tonë Donald Lu. Kryediplomati amerikan në vendin tonë Lu, tha se është me rëndësi të kontrollohen listat dhe e shkuara e kandidatëve për të shmangur kështu orientimin e votës drejt kandidatëve me të shkuar kriminale, duke bërë edhe një herë thirrje për  dekriminalizimin e politikës.

NË GRUDË FUSHË, TONIN MARINAJ MERR GARANCINË E BANORËVE

KANDIDATI I PS, VIJON TURIN E TAKIMEVE ME BANORË TË BASHKISË MALËSI E MADHE.  http://www.youtube.com/watch?v=YjmvmFhio2w

INVESTIME KONKRETE, PËR TI SHËRBYER KOMUNITETIT

BANORËT NË KOMUNËN BUSHAT, VLËRËSOJNE INVESTIMET NGA ZEF HILA. Pothuajse ne te gjitha fshatratt, por vecanerisht ne Kosmac dhe Melgushe, banoret shprehin falenderime por edhe perkrahje per kryetarin e komunes Bushat Zef Hila.

BOTA