POLITIKE

SOT RAUNDI I KATËRT PËR VOTIMIN E PRESIDENTIT, GJENERAL BAJRAM BEGAJ KANDIDATURA E PS-SË...

Ditën e sotme, në Kuvend do të votohet si president i 8 i Republikës së Shqipërisë Bajram Begaj, aktualisht shefi i shtabit të përgjithshëm...

KRYEMADHI BASHKOHET ME BERISHËN DHE E KONFIRMON: DO TË JEMI NË PROTESTËN E 7...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, është bashkuar me kreun e PD, Sali Berisha, duke konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e 7 korrikut. Ajo deklaroi se çdo...

“JEMI VEND ME HALLE, POR KEMI FITUAR RESPEKT”, RAMA: PËR HERË TË PARË LIDERËT...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dhënë lajmin se në Shqipëri në datë 6 dhjetor do të mbahet për herë të parë Samit i...

MANASTIRLIU: MË 6 DHJETOR SHQIPTARËT DO E BRAKTISIN BERISHËN DHE PËRPJEKJEN E TIJ PËR...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar për protestën e paralajmëruar nga Sali Berisha më 6 dhjetor. Manastirliu shkruan se interesat e shqiptarëve nuk...

VIZITA E FUNDIT SI PRESIDENT! META NGA PRISHTINA: ËSHTË JETIKE QË SHQIPËRIA E KOSOVA...

Presidenti Ilir Meta jep një mesazh nga Kosova, ku po zhvillon vizitën e fundit zyrtare si Kryetar i Shtetit Shqiptar. Në mesazhin e tij, shoqëruar...

KRYESIA E PARTISË SË LIRISË MERR VENDIMET PËR EMËRIMIN E DREJTUESVE, CILI DO TË...

Mbrëmjen e sotme është mbajtur mbledhja e parë e Kryesisë së Partisë së Lirisë. Bëhet me dije se në takim është marrë vendimi për...

KRYETARI I BASHKISË SHKODËR SPAHIJA TAKIM ME AMBASADOREN E DELEGACIONIT TË BASHKIMIT EVROPIAN NË...

Kryetari i bashkisë Shkodër Bardh Spahija ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Ambasadoren e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri znj. Christiane...

KËSHILLI KOMBËTAR I PD-SË NDERON ME NJË MINUTË HESHTJE ISH-PRESIDENTIN BUJAR NISHANI, E SHPALLIN...

Këshilli Kombëtar i PD-së në shenjë nderimi dhe respekti për ish-presidentin Bujar Nishani ka mbajtur sot një minutë heshtje. “Miqtë e mi dje e përcollëm...

RAMA QYTETARËVE TË MV: PRANOJENI PROPOZIMIN E MACRON

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur propozimin e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për t’i dhënë një zgjidhje përfundimtarë ngërçit mes Bullgarisë dhe Maqedonisë...

“HISTORIA S’ËSHTË TREGUAR E MIRË ME NE, S’NA KA LËNË TË ZGJEDHIM”, RAMA MESAZH...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Këshillit të Europës në Strasburg. “Unë përfaqësoj Shqipërinë. Ja vlen t’ja nisim...

BOTA