POLITIKE

BASHA TAKON ZYRTARË GJERMANË E FRANCEZË: GJETA MBËSHTETJE TË PLOTË

Kryetari i PD Lulzim Basha ka shkruar në “Facebook” se ka takuar zyrtarë të lartë gjermanë dhe francezë. Basha vlerëson se ata dhanë mbështetje për...

VARHELYI NË OHËR, “PËRDOR” BALLKANIN E HAPUR PËR TË DHËNË MESAZHE TË RËNDËSISHME

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, do të udhëtojë në Maqedoninë e Veriut për të marrë pjesë në Samitin e Hapur Ballkanik që...

POLITIKA URON PASHKËN: VENDI KA NEVOJË PËR SHPRESË

Urimet për këtë festë të veçantë të besimtarëve të Krishterë i ka ndarë edhe politika shqiptare. Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar të...

BERISHA THIRRJE RAMËS PËR DORËHEQJE: REVOLUCIONI DREJT FAZËS FINALE

Berisha thirrje Ramës për dorëheqje: Revolucioni drejt fazës finale

HEQJA E FLAMUJVE, PS ZHBLLOKON SHESHET

SHOSHI: I PËRGJIGJEMI INTERESIT QYTETAR DHE INICIATIVËS SË NISUR NGA NE.http://www.youtube.com/watch?v=q1InX6gNHxI

ZGJEDHORJA, RAMA: MUND T’I GJENIM VOTAT DHE TA BËNIM PA KONSENSUS

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kuvend për reformën zgjedhore dhe negociatat që po bëhen nga ndërkombëtarët. "Do të fokusohem te dy cështje, aktualiteti...

STADIUMI, BASHKIA REAGON NDAJ DEKLARATAVE TË EDI RAMËS

“KRYEMINISTRI SHPIF PËR ÇELËSIN DHE TREGON SA POSHTË KA RËNË”. Bashkia Shkodër hedh poshtë deklaratat e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë kur tha se kjo bashki ka vonuar tre javë për të dhënë çelësin për stadiumin “Loro Boriçi” i cili është në rikonstruksion e sipër. “Bashkia Shkodër, e ndjen për detyrë të sqarojë opinionin në lidhje me disa të pavërteta që kryeministri i vendit Edi Rama, bëri në mitingun elektoral të mazhorancës në qytetin e Shkodrës”-shprehet përmes deklaratës bashkia.

BERISHA: NUK ISHTE DËSHIRA IME TË RIKTHEHESHA, POR… A DO IA ‘HAPË DERËN’ YURI...

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se dera e PD është e hapur për çdo diplomat, edhe ambasadoren Yuri Kim teksa ka kërkuar sërish një...

MANDATET DHE PROTESTAT, DELEGACIONI I PE TAKON BASHËN DHE KRYEMADHIN

Një delegacion i Parlamentit Europian zbarkon sot në Shqipëri, ndërsa do të qendrojë deri nesër në orën 10:00. Delegacioni do të njihet me zbatimin...

REPORTERËT E VENECIAS, PËRFUNDOJNË TAKIMET PËR RAPORTIN

 Raporterët e Komisionit të Venecias kanë përfunduar në mbrëmje takimet në Tiranë për paketën e ndryshimeve kushtetuese të refiormës në drejtësi.

BOTA