POLITIKE

AKUZA PËR PD-në E POSTRIBËS

BEQIR SHABA: KRYETARI ALTIN SHABAJ DHE KLANI I TIJ SPIUNË E HAJDUTË. 

SHKODRANËT, “QAJNË” HALLET ME BASHËN

TË RINJTË SHOHIN TË VETMEN SHPRESË LARGIMIN NGA VENDI.Për qytetarët e Shkodrës vizita e kreut demokrat Lulzim Basha është parë si një mundësi për t’i shprehur shqetësimet e hallet e përditshme me të cilat përballen,dhe ankesat kryesore kanë qenë ato kundër qeverisë .

BUXHETI 2015-të, NESËR NË KUVEND

RAMA: KRENAR PËR ARRITJET E VITIT TË PARË QEVERISËS. Parlamenti pritet të miratojë nesër në seancë plenare pr/buxhetin 2015 dhe paketën fiskale që e shoqëron atë.

HALLET E NJERËZVE, BASHA NË SHKODËR

KRYETARI I OPOZITËS TUR VIZITASH, NË VAU DEJËS, SHKODËR DHE POSTRRIBË. Kryetari I opozitës Lulzim Basha, ne kuadër te turit te tij ne te gjithë Shqipërinë ka vizituar gjate së shtunës Qarkun e Shkodrës. Fillimisht Basha është ndalur ne Bashkine Vau Dejës, ku është takuar me banore dhe drejtues te njësive vendore ne ketë zone duke u njohur me problematikat qe po hasin çdo dite qofte banoret e zonave te nenshkodrës

VIZITA E RAMËS, REAGON PD

DEPUTETJA VOLTANA ADEMI E CILËSON VIZITËN SI NJË TURP PËR SHKODRËN. Partia Demokratike ka reaguar ne lidhje me viziten e kryeministrit Rama ne Qarkun e Shkodres. Nepermjet rrjetit social facebook, deputetja e Shkodres Voltana Ademi ka reaguar ne lidhje me viziten e se premtes se kryministrit duke e cilesuar ate si nje tallje per shkodren.

PD, GATI PËR ZGJEDHJET LOKALE

KRYETARI ÇOBAJ TAKIME NË GRUPSEKSIONET E PD-së. Partia demokratike synon qe ne zgjedhjet e ardhshme lokale te fitoje te dyja njesite ne rrethin e Shkodres, bashkine e Vaut Dejsit dhe te Shkodres nqs do I referohemi ndarjes se re administrative.

SHOQATA “16 QERSHORI”, REAGON PËR EMËRIMET NË POLICI

SHOQATA ANTIKOMUNISTE E TE VRAREVE NE KUFI, “16 QERSHORI”

PD: ISH VARTËSI I DIKTATURËS SHEF NË M.MADHE

SIPAS PD, RIFAT ÇOKU ISH VARTËS NË DIKTATURËS, MB E HEDH POSHTË.Partia Demokratike ka vijuar me denoncimin e emërimeve të personave të inkriminuar në administratën publike. Konkretisht, deputeti i PD Flamur Noka, ka denoncuar emërimin e një ish-vrasësi në kohën e diktaturës, si shefin e ri të Komisariatit në Malësinë e Madhe.

POLITIKANËT SHQIPTARË S’JAPIN LLOGARI

TË DREJTAT ESHQIPTARËVE TË MALIT TË ZI, 24 VJET NË VENDNUMËRO
Sipas regjistrimit te vitit 2011 ne Malin e Zi, numri I shqiptareve ne Tuz eshte 2383, nga 4748 banore, ndersa krejt Komuna Urbane, e cila perfshin krejt Malesine, ka mbi 12 mije banore.

MINISTRI TAHIRI NUK I PËRGJIGJET KRITIKAVE

GJATË VIZITËS NË SHKODËR TAHIRI, KALON ME “NO COMMENT” AKUZAT E DEPUTETIT DOSHI
Vetem 1 jave me pare ne komisionin e sigurise, deputeti i partise socialsite ne Qarkun e Shkodres Tom Doshi, leshoi nje lum akuzash ndaj policise se shtetit duke kerkuar pergjegjesit e vertete te situates ne policine e shtetit, madje duke shkuar edhe me tej per lidhje te drejteperdrejta te zyrtareve te larte me krimin.

BOTA