POLITIKE

E DJATHTA, BERISHA APO BASHA DO TË VENDOSIN ?!

EDHE PSE ENDE NË FAZËN E KALKULIMEVE, DUKET SE KOSTON E ZGJEDHJEVE DO TA MBAJË ISH KRYEMINISTRI. Partite Politike, ne Shqiperi jane mbledhur ne strofkullen e tyre ne prag te zgjedhjeve te 21 Qershorit.

ISH KREU I PS KONFIRMON PROBLEMET E TË MAJTËVE

DODA: PS E SHQIPËRISË ËSHTË KTHYER NË PARTI TË PUSHTETIT PERSONAL. Përçarja e mazhorancës në Shkodër pranohet edhe nga ish-kryetari i Partisë Socialiste të Shkodrës, Ndue Dodaj. I ndodhur në Amerikë, Dodaj ka folur për situatën aktuale duke dhënë disa mendime të tij që vërtetojnë që Partia Socialiste e Shkodrës, ashtu si edhe PD-ja ka një përçarje në mesin e saj.

21 QERSHORI, NË SHKODËR MAZHORANCA E PËRÇARË

DEBATET DHE MOSMARRËVESHJET KANË NISUR PËR EMRIN E KANDIDATIT. Në prag të zgjedhjeve lokale, situata në radhët e mazhorancës në Shkodër nuk është aspak e qetë, për shkak të kundërshtive dhe përplasjeve mes klaneve të ndryshme që janë krijuar që pas fitores së bujshme të së majtës në kryeqendrën e Veriut.

PD AKUZON QEVERINË PËR TAKSAT E RRITURA

KRYETARI PËR SHKODRËN ÇOBAJ: E MAJTA NUK PO MBAN PREMTIMET E DHËNA

ÇFARË NDODHI NË MBLEDHJEN E PD-së

REAGON PD, KRYETARI I BASHKISË ISHTE SË BASHKU ME PRINCIN E URDHRIT TË MALTËS.Ne median e shkruar dhe ne rrjetet sociale, gjate se merkures por edhe titujt e parë të gazetarve të së enjtes, I jane referuar nje plasjeje brënda selise blu ne Shkoder, gjate mbledhjes se kryesise per percaktimin e emrave per drejtuesit e departamanteve ne Partine Demokratike te Shkodres. Por ne te vertete cfare ndodhi ne ate mbledhje ??

ÇOBAJ: PS MUND TË FITOJË PAS 23 VITESH

KREU I PD I SIGURTË PËR FITOREN PËR BASHKINË E SHKODRËS.“Partia Socialiste mund ta fitojë Bashkinë Shkodër por ndoshta pas 23 vitesh”.

PS NIS FUSHATËN ELEKTORALE PËR ZGJEDHJET LOKALE

DEPUTETI DOSHI E MINISTRI VELIAJ TAKIM ME TË RINJTË E FRESH.Partia Socialiste e Shkodrës ka hapur fushatën elektorale për zgjedhjet lokale të 21 qershorit që do të zhvillohen në të gjithë vendin.

ECEJAKET E POLITIKËS SHQIPTARE NË 2014-tën

RRUGA QË NISI NGA STATUSI DHE PËRFUNDOI MË DIALOGUN E PALËVE .Viti 2014 nisi me një ngjarje shume të rëndësishme që do të mbetet në histori, mbledhjen e përbashkët të qeverisë Shqipëri- Kosove që u zhvillua më 11 janar në Prizren .

FRD: “VENDORËT” URIME FALLSO PËR KRISHTLINDJE

KOLOMBI: AUTORITETET LOKALE E DEPUTETËT TALLEN ME QYTETARËT.ZEF KOLOMBI – KRYETAR FRD SHKODËR

VELIAJ I PËRGJIGJET AKUZAVE TË PD

MINISTRI I MIRËQËNIES: “SHQUPI” KËRKON TË MBROJË KUNATIN E LULZIM BASHËS.Ministri i Mirëqënies Sociale Erjon Veliaj ka ftuar Partinë Demokratike që të drejtohet Prokurorisë për akuzat në adresë të tij në lidhje me tenderin e dhënë nga kjo ministri për kompaninë EAG.

BOTA