POLITIKE

ARTISTET I PREMTOJNE MBËSHTETJEN BAZHDARIT

“CATI FOUNDATION” SPONSORIZON SHOQATËN E SHKRIMTARËVE. Kandidatja e Mazhorances ne zgjedhjet e 21 Qershorit Keti Bazhdari, vijon takimet me grupet e interesit ne kuader te perfundimit te punimeve per programin elektoral per zgjdhjet e 21 qershorit.Takimi I rradhes u zhvillua me artiste dhe eksperte te artit dhe trashegimise kulturoreku kandidatja Bazhdari theksi se transparenca me qytetarin dhe perfshirja e eksperteve qe do sjelle ndryshimin.

ZEF HILA NJIHET ME SHQËTËSIMET E KOMUNITETIT

STRUKTURAT DHE BANORËT MBËSHTESIN KANDIDATURËN E PARTISË DEMOKRATIKE. Shtrirja e madhe gjeografike e Bashkisë së Re të Vau Dejësit, ka vënë në lëvizje kandidatin e Partisë Demokratike, të njihet me problemet dhe shqëtësimet e komunitetit. Kandidatit I PD-së Zef Hila është takuar më banorë të Vau Dejësit dhe Hajmelit, duke u njohur me ato probleme të mbartura ndër vite të cilat nuk kanë marrë zgjidhje, por që në të ardhmen do të jenë pjesë e programit electoral të kandidatit Zef Hila.

GARA PËR SHKODRËN, KETI BAZHDARI NË “TONIGHT STAR PLUS”

KANDIDATJA E MAZHORANCËS SHPALOS IDETË PËR DREJTIMIN E BASHKISË. Edhe pse ende pa një kandidat kundërshtar, Keti Bazhdari, vijon betejën e saj për të drejtuar Bashkine e Shkodres pas zgjedhjeve te 21 Qershorit.

DOSHI PA AKUZË KONKRETE, DETYROHET TË JETË NË “ARREST SHTËPIE”

AVOKATËT DEKLAROJNË SE NDAJ DEPUTETIT ENDE NUK KA NJË AKUZË KONKRETE. Kur kanë kaluar dy javë nga dita kur Tom Doshi ndodhet në“arrest shtëpie” ai nuk mund të ushtrojë detyrën publike si një deputet, ndërkohë Prokuroria ende nuk ka ngritur një akuzë zyrtare. Përmes një deklarate për median dy avokatët Vladimir Meçi dhe Ferid Muçaj duke shprehur bindjen në pafajësinë e klientit të tyre shpresin shqetësimin se gjatë gjithë kësaj kohe deputetit Doshi ende nuk i është komunikuar një akuze konkrete, ende nuk është thirrur qe te japë versionin e tij te ngjarjes dhe fakteve!

GARA PËR BASHKINË VAU DEJËS, STAR PLUS TV HAP SONDAZHIN

KË DO TË ZGJIDHNI FITUES MES DY KANDIDATËVE, ZEF HILA PD – GJOKË LLESHI PS. Tashme qe kandidatet jane zyrtare dhe ethet e fushates elektorale kane nisur, Star Plus, vjen prane banoreve, ne nje nga Bashkite me te medha te Qarkut te Shkodres, Bashkise Vau Dejes.

KOALICIONI I OPOZITËS, PDK E PAKËNAQUR

NDOKA DEKLARON SE PARTIA DEMOKRATIKE NUK U KONSULTUA PËR KANDIDATËT Nard Ndoka ka mbledhur paraditen e sotme kryesinë e Partisë DemoKristiane për të diskutuar rreth ngërçit të negociatave me Partinë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme lokale.

RROK DODAJ KANDIDON PËR PUKËN, MESAZH BANORËVE

GARA PËR PUKËN TASHMË VENDOSET, RROK DODAJ PËRBALLË RRUSTEM STRUGËS. Me kte mesazh duket se do e nis fushaten elektorale per zgjedhjet e 21 qershorit kandidati I PD ne bashkin e madhe te Pukes , Rrok Dodaj, I cili zyrtarisht u prezantua nga Partia Demokratike e Shqiperise.

GARA PËR SHKODRËN, PRITET DERI TË MARTËN

ADEMI: JAM NË GARË ME EMRA TË TJERË, PRESIM VENDIMIN. Partia Demokratike, vijon te jete ne fazen e diskutimeve per emat qe do te garojne ne Bashkine e Shkodres ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

PARTIA DEMOKRATIKE, PREZANTON ZEF HILËN NË VAU DEJËS

ANGAZHIM PËR NJË FITORE TË SIGURTË NË ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT. Pas zyrtarizimit nga Kryetari I Partise Demokratike Lulzim Basha, Partia Demokratike e Shkodres ka prezantuar para strukturave te Partise Demokratike ne Bashkine Vau Dejes, kandidatin e kesaj force politike ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

ANTON KOKAJ KANDIDATI I PD NË MALËSINË E MADHE

KRYESIA E PD E ZYRTARIZON, DO GAROJË PËRBALLË TONIN MARINAJ TË PS. Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur se kush do të jetë kandidati i kësaj force politike për bashkinë re të Malësisë së Madhe.

BOTA