POLITIKE

ANTON KOKAJ KANDIDATI I PD NË MALËSINË E MADHE

KRYESIA E PD E ZYRTARIZON, DO GAROJË PËRBALLË TONIN MARINAJ TË PS. Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur se kush do të jetë kandidati i kësaj force politike për bashkinë re të Malësisë së Madhe.

ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT , ZEF HILA KANDIDAT I PD-së NË VAU DEJËS

PARTIA DEMOKRATIKE KONFIRMON KANDIDATIN, PRITEN ZONAT E TJERA. Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin per Bashkine Vau Dejes ne Qarkun e Shkodres. Zef Hila do te garoje nen siglen e partise Demokratike ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

VOLTANA ADEMI: E GATSHME TË KANDIDOJ PËR SHKODRËN

DEPUTETJA: JAM NJË PREJ KANDIDATURAVE PËR BASHKINË SHKODËR.

BASHA NGA FACEBOOK PËRCAKTON KRITERET PËR KANDIDATËT

ENDE ASNJË EMËR ZYRTAR PËR SHKODRËN, MËSOHET SE KA PASUR DEBATË PËR KANDIDATURAT. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes rrjetit social “Facebook” ka renditur 3 pika të cilët kandidatët e PD për Bashkitë e vendit do të duihet të plotësojnë.   E para që rëndit Basha është mospasja e rekordeve kriminale, ndërsa si pikë të dytë ai vlerësoi që të mos rrisë asnjë taksë për katër vitet e ardhshme por t’i ulë në maksimumin që i jep ligji.

RAMA MBLEDH DEPUTETËT DHE KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET

KONFIRMOHET KETI BAZHDARI, ZYRTARE TASHMË EDHE EMRAT E TJERË PËR ZGJEDHJET.

SHKODRA NË PRITJE TË KANDIDATIT TË PD-së

SONTE PRITET EMRI ZYRTAR, VOLTANA ADEMI , SOKOL RAMADANI KANDIDATI “X”? Komisioni Qendror I zgjedhjeve ka percaktuar 14 Prillin si afatin e fundit per regjistrimin e kandidateve ne zgjedhjet lokale te 21 Qershorit,

XHINDI: NUK DO GAROJ PËR BASHKINË SHKODËR

BIE POSHTË NJË TJETËR EMËR I MUNDSHËM I PD PËR BASHKINË SHKODËR. Zerat dhe dyshimet se emri i Nevila Xhindit mund te jete nje jete nje emer i mundshem, per te garuar per kreun e Bashkise se Shkodres perballe kandidates se mazhorances Keti Bazhdari jane hedhur poshte nga vete Nenkryetarja aktuale e Bashkise se Tiranes Nevila Xhindi.

SHKODËR, PD PREZANTON PLATFORMËN SOCIALE

XHINDI: PRIORITET I KANDIDATËVE PËR BASHKINË, ALEANCA ME QYTETARIN. Sekretariati i shoqerise civile i PD ne kuader te takimeve qe po organizon ne mbare vendin per te identifikuar ne terren prioritetet dhe orientimet e platformave te kandidateve te PD per bashkite ka realizuar kete te merkure ne Shkoder takimin e dyte gjate te cilit u prezantua platforma sociale per bashkine e Shkodres.

TOM DOSHI PADIT NË GJYKATËN E LARTË SPARTAK BRAHON

KALLËZIMI I DOSHI KA TË BËJË ME SHPIFJE NË LIDHJE ME RAPORTIN MJEKËSOR. Deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi ka kallëzuar në Gjykatën e Lartë Kreun e Komisionit të Sigurisë dhe njëherësh deputetin e LSI Spartak Braho për akuzën e shpifjes.

MESILA DODA, PROPOZON VOLTANA ADEMIN PËR SHKODRËN

SIPAS DODËS, KANDIDIMI I NJË GRUAJA DO TË SILLTE NË SHKODËR NJË GARË NDRYSHE. Teksa mes partive politike vijon shqyrtimi i kandidaturave të mundshme për kryetar Bashkie në zgjedhjet vendore të 21 qershorit,

BOTA