POLITIKE

“REFUZOJ KATEGORIKISHT GJUHËN E PËRDORUR NGA AMBASADORJA KIM”, RAMA: KRIJOHET NJË MJEGULLNAJË KU PËRFITOJNË...

Kryeministri Edi Rama është treguar i ashpër në reagimin mbi deklaratën e ambasadores amerikane Yuri Kim e cila tha se udhëheqësit duhet të zgjedhin...

MBYLLJA E KOLEGJIT TURK/ “ERDOGAN NUK JEP DOT URDHRA”, RAMA: JEMI VEND SOVRAN. ISHTE...

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mbylljen e kolegjit Turgut Ozal. Ai zbuloi se kjo ishte një kërkesë që prej kohësh i bëhej...

“RAMA SHPENZON 4 MLN EURO INSTALACION DRURI PËR KRYEMINISTRINË”, BERISHA: 300 MIJË EURO VETËM...

Gjatë fjalës së tij, Berisha tha se shteti që ata kanë kontribuar është i tëri në rrugë, është shpërbërë dhe se administrata është shndërruar...

(VIDEO) PAS AKUZAVE TË PD NËNKRYETARI I BASHKISË VAU I DEJËS PUBLIKON VIDEON: JAM...

Pas akuzave të kryetarit të Partisë Demokratike dega Vau i Dejës, Bernard Ndreca, drejt nënkryetarit të Bashkisë Vau Dejës Kristian Shkreli, se ky i...

“LULI AS GJUMË NUK FLINTE PA PYETUR BERISHËN”/ FINANCIMET RUSE NË PD, SPAHO PËRPLASET...

Taulant Balla: Teksa ju protestonit, Sputnik apo Rusia Sot transmetonin live protestën tënde, kjo është e vërtetë, 3 orë live nga protesta e Mondit...

KRIZA ENERGJETIKE, RAMA: TË KURSEJMË ENERGJINË, MUAJT NË VIJIM DO JENË MË SFIDUES! S’DUAM...

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në inaugurimin e një blloku banesash të rindërtuara pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Teksa përgëzoi qytetarët për shtëpitë...

PD VAU DEJËS VIJON DENONCIMET NDAJ BASHKISË

Partia Demokratike dega Vau Dejës ka reaguar edhe një herë për punësimet nepotike të bëra në konviktin e shkollës profesionale “Ndre Mjeda”. Kryetari Berndard Ndreca...

BERISHA: SISTEMI TIMS U SULMUA NGA HACKERA QEVERITARË, DO ZHDUKNIN LIDHJET E QEVERISË DHE...

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha lëshoi akuza të forta, duke shtuar se sistemi TIMS u sulmua nga hackera qeveritarë. “Sistemi TIMS sipas burimeve serioze...

TAHIRI KËRKON NJOHJEN E SHËRBIMIT TË PROVËS, SA VITE BURG MUND T’I ULEN NËSE...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, kërkon që t’i njihet dënimi me shërbim prove, dhënë nga ish gjykata për Krime të Rënda. Ish-ministri i Brendshëm,...

PS TAKIM ME EMIGRANTËT NË GREQI, GJIKNURI: INVESTONI KURSIMET NË SHQIPËRI, JEMI E VETMJA...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri i shoqëruar nga Sekretari Organizativ Blendi Klosi, Sekretar për Çështjet Zgjedhore dhe Ligjore Eridian Salianji, ministri...

BOTA