POLITIKE

RAMA: KFOR TË MARRË NËN KONTROLL VERIUN E KOSOVËS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të BE për ngjarjet në Kosovë, por edhe për qëndrimin e Shqipërisë që...

RAMA: SULMI NË KOSOVË NGA SERBËT, SERBIA NUK U DISTANCUA NGA GRUPI KRIMINAL, POR...

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat ka kërkuar sërish që BE të dënojë shpalljen e zisë nga Serbia për vrasësit e policit...

PAKETA E SIGURISË NË SHKOLLA, BALLA: NUK DUHET TË LEJOJMË ASKËND TË BËJË BIZNES...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla kërkoi krijimin e atij që e konsideroi si koalicion kombëtar për të fituar betejën kundër përdorimit të lëndëve narkotike...

JEMI NË 5 VENDET E PARA NË BOTË”, DEPUTETI I PD: SHTRENJTIMI, NJË NDËR...

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula ka ngritur shqetësimin në lidhje me çmimin e lartë të naftës në vend.Sipas tij, ky çmim ka shkaktuar...

RAMA VIZITË ZYRTARE NË ITALI, PRITET ME CEREMONI NGA KRYEMINISTRJA MELONI

Kryeministri Edi Rama është pritur në një ceremoni nga homologia e tij italiane Giorgia Meloni në kuadër të një vizite zyrtare në Itali. Ditën e...

MUZHAQI: MBYLLEN APLIKIMET PËR ANËTARË PËR KËSHILLIN KOMBËTAR RINOR

Thirrja për aplikimet për anëtarë të Këshillit Kombëtar Rinor u hap përgjatë muajit korrik dhe u mbyll më 8 shtator. Ministrja e Shtetit për...

RAMA: KUNDËRSHTIA E PARË NË 10 VJET ME BE, TË ADRESOJË ZHVILLIMIN DRAMATIK TË...

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës për mediet të zhvilluar sot në Itali, në krahë të zv.kryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Italisë...

KOMITETI I PËRBASHKËT SHQIPËRI-ITALI, RAMA KONFERENCË ME ZV.KRYEMINISTRIN TAJANI

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Romë, ku ka marrë pjesë në takimin e Komitetit të Përbashkët për Investimet, Çështjet Ekonomike dhe Sociale, Shqipëri-Itali. Pas këtij...

DEPUTETI SHQIPTAR I MALIT TË ZI NË “TONIGHT”

Deputeti shqiptar në Malin e Zi Nikollë Camaj ishte i ftuar në emisionin “Tonight” të gazetarit Simon Shkreli. Fillimisht Camaj foli për situatën në...

TAJANI DHE RAMA DREJTOJNË SOT NË ITALI TAKIMIN E KOMITETIT TË PËRBASHKËT EKONOMIK

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Antonio Tajani, do të kryesojë sot në Farnesina së bashku me kryeministrin shqiptar Edi...

BOTA