W3Schools

POLITIKE

PËRPLASJA ME ARMË NË VELIPOJË, ARRESTOHEN 2 TË PLAGOSURIT, NË KËRKIM 3 VËLLEZËR! GJENDET...

Arrestohen Hasan Ferracaku 54 vjeç dhe Elmilind Dyli, të cilët mbetën të plagosur nga përplasja me armë zjarri në Velipojë ku mbetën të 4 të...

“24 ORËT E ARDHSHME JANË MË KRITIKET”, RAMA MBËRRIN NË OBOT TË SHKODRËS: DO...

Pas Lezhës, kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Shkodër, i cili është një ndër qarqet më të rrezikuara nga përmbytjet. Rama është ndalur në Obot,...

POLITIKANI VITTORIO SGARBI REAGON PËR NDIHMËN E MJEKËVE NDAJ ITALISË: KJO ËSHTË EVROPA QË...

Politikani Vittorio Sgarbi ka reaguar për ndihmën që po i ofron Shqipëria vendit të tij Italisë. “Kjo është Evropa që duam. Nderim për Edi Ramën...

BASHA MBLEDH GRUPIN DHE ALEATËT, PËRCAKTOHET AKSIONI OPOZITAR PËR KËTË JAVË

Partia Demokratike ka mbledhur paraditen e sotme grupin parlamentar, në të cilën janë të pranishëm dhe aleatët parlamentarë. Përcaktimi i aksionit opozitar për këtë javë...

BASHA MBLEDH GRUPIN DHE ALEATËT, PËRCAKTOHET AKSIONI OPOZITAR PËR KËTË JAVË

Partia Demokratike ka mbledhur paraditen e sotme mbledhjen e grupit parlamentar, në të cilën janë të pranishëm dhe aleatët parlamentarë. Përcaktimi i aksionit opozitar për...

FRPD SHKODËR, PROTESTON NË 1 MAJ

TË RINJTË PROTESTOJNË KUNDËR PREMTIMEVE BOSHE, DHE PUNËSIMIT TË TË RINJVE. Nje proteste ne heshjte, kunder mashtrimeve per punesimin por edhe premtimeve boshe te qeverise. Ky ka qene mesazhi qe te rinjtë e forumit rinor te Partise Demokratike kane përcjelle ne 1 Maj ne rrugët e qytetit te Shkodrës.

OPOZITA NIS SESIONIN ME TAKIM TË JASHTËZAKONSHËM NË SHKODËR (DETAJET)

Opozita nuk do të marrë pjesë në fillimin e sesionit të ri parlamentar. Ky është vendimi që është marrë nga mbledhja e kryetarit të...

LIGJ PËR DEKOMUNISTIZIMIN, ALIBEAJ: SHËNIM MBI ÇDO FILM DHE LIBËR TË PARA 1990-ËS

Prej shtatorit të vitit të kaluar, Partia Demokratike po punon për një ligj të plotë për dekomunistizimin e shoqërisë shqiptare. Ligji i është dorëzuar për...

LICI: TË PROTESTOJMË KUNDËR TË PAPREKSHMËVE

Partia Demokratike dega Shkodër i ka kërkuar të gjithë qytetarëve me bindje të ndryshme politike që ti bashkohen protestës së 26 majit në Tiranë. Zëdhënësja...

PD SHPALL NISMËN KUSHTETUESE PËR VETTINGUN NË POLITIKË, FILLON MBLEDHJA E FIRMAVE

Partia Demokratike ka shpallur sot nismën kushtetuese për vettingun në politikë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka shpallur 4 objektivat e platformës për çlirimin...

BOTA