POLITIKE

REBELOHET SPIROPALI: AS NË KANUN NUK LEJOHEJ TI ZIJE PRITË NJË GRUAJE

Sekretarja për Rininë në PS, Elisa Spiropali, e cila ishte në krah të ministres së Arsimit një ditë më parë teksa studentja Mirela Ruko i hodhi salcë, ka rrëfyer sesi ka ndodhur ngjarja.

REZOLUTË PËR SHQIPËRINË DHE MAQEDONINË E VERIUT NË PARLAMENTIN EUROPIAN

Ditën e enjte më 24 tetor, Parlamenti Evropian do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Këtë e vendosën deputetet...

BASHA KUJTON 75 VJETORIN E KRYENGRITJES ANTI-KOMUNISTE TË KELMENDIT

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kjtuar 75 vjetorin e kryengritjes anti-komuniste të Kelmendit. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Basha shkruan se edhe sot...

BUSHATI NË WASHINGTON: BE GABIM STRATEGJIK ME SHTYRJEN E HAPJES SË NEGOCIATAVE PËR SHQIPËRINË

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ndodhet në një vizitë zyrtare Washington DC, në cilësinë e kreut të delegacionit Parlamentar të OSBE. Në nisje të...

RAMA TREGON KUSH IKËN NGA QEVERIA: MINISTRAT QË DO LARGOHEN…

Kryeministri Edi Rama sapo ka paralajmëruar ndryshime në qeveri. Pa përmendur emra, Rama tha se ministrat që do largohen kanë rol tejet pozitiv. Ai deklaroi...

RAMA SOT NË BRUKSEL, TAKOHET ME LIDERËT E BALLKANIT PERËNDIMOR

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të takohen ditën e sotme në Bruksel. Organizatori i darkës joformale është Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për...

SATTLER NË SHKODËR: DEBATI MES PALËVE POLITIKE TË BËHET NË PARLAMENT

Ambasadori i Austrise Johan Sattler ka qene dje i pranishem ne Shkoder ne kuader te festes se Austrise. Fjala e plote e Sattler Jam i lumtur...

KOLEGJI I POSAÇËM I APELIMIT DO TË RIVLERËSOJË ADRIATIK LLALLËN

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ditën e Mërkurë në datën 16.05.2018 ora 10:00 njofton se do të gjykohet në seancë gjyqësore publike çështja për...

RAMA: KËRKESAT E STUDENTËVE PO ADRESOHEN, PS PO REFLEKTON PËR TË NXJERRË MËSIMET

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kërkesat e studentëve po adresohen dhe Partia Socialiste po reflekton seriozisht për të nxjerrë mësimet e...

BASHA URON MITSOTAKIS PËR FITOREN: SHEMBULL EDHE PËR SHQIPËRINË

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në Twitter kreun e partisë ‘Demokracia e Re’, Kyriakos Mitsotakis për fitoren në...

BOTA