POLITIKE

“DO TË QËNDROJNË MBI SHQIPËRI VETËM NJË MINUTË”/ MBIKQYRJA E TERRITORIT ME SATELITË, META...

Kreu i Partisë i Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me mbikqyrjen e territorit nga satelitët, nismë e lançuar dje nga qeveria. Ai ka...

5 NISMAT PËR HAPJEN E DOSJEVE, ÇFARË PARASHIKOJNË DHE KU NDRYSHOJNË, POLITIKA NË GARË...

Si kurrë më parë, në Kuvendin e Shqipërisë janë depozituar 5 projektligje për hapjen e dosjeve të ish Sigurimit të Shtetit dhe pastërtinë e...

“NUK E PRISNIM”, AMBASADORJA E SHBA KOMENTON SHKARKIMIN E GLEDIS NANOS: E VLERËSOJMË BASHKËPUNIMIN...

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka komentuar sot dhe shkarkimin e Gledis Nanos si drejtor i Përgjithshëm i Policisë. Ajo tha se nuk e...

ARDHJA E NUMRIT NJË TË FIFA-S NË TIRANË, KRYEMINISTRI RAMA: NJË MIK I MIRË...

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino vizitoi ditën e sotme Shqipërinë. Numri një i organizatës futbollistike më të madhe në botë takoi edhe kryeministrin e...

“SHQIPTARËVE U KËRKON TË SAKRIFIKOJNË, VETË SHPËRDORON TAKSAT”, TABAKU NUK KURSEN IRONITË: RAMA KA...

Deputetja Jorida Tabaku ka deklaruar se Kryeministri Edi Rama i kërkon shqiptarëve të bëjnë sakrifica, ndërkohë që vetë shpërdoron taksat. Në një postim në Twitter,...

PLANI I SHËRBIMIT SATELITOR, RAMA: NJË KRYEINSPEKTORIAT NË QIELL! MONITORIM ME TEKNOLOGJI TË AVANCUAR,...

Në ambientet e kryeministrisë po prezantohet shërbimi satelitor i në Republikën e Shqipërisë, në kuadër të mbikqyrjes së territorit të gjithë vendit. Kryeministri Rama...

SHËRBIMI SATELITOR, MINISTRI I MBROJTJES: DO TË EVIDENTOHEN PARCELAT ME KANABIS! SHQIPËRIA AKSES NË...

Ministri Niko Peleshi në një komunikim për mediat bëri me dije se 2 satelitë do t’i bashkohen flotës. Gjatë fjalës së tij Peleshi tha...

RAMA SOT TAKIM ME AMBASADORËT, DO TË DISKUTOJNË PROJEKTLIGJIN E QEVERISË PËR AMNISTINË FISKALE

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të bisedës do të jetë projektligji...

MESILA DODA TAKOHET ME AMBASADOREN KIM, ZBARDHEN TEMAT QË U DISKUTUAN

Sot në kryesinë e Kuvendit kryetarja e grupit parlamentar për Demokraci dhe Integrim, Mesila Doda është takuar me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim. Në takim...

TAKIMI ME KIM NË KUVEND, MEDIU ZBARDH FOKUSIN E BISEDIMEVE: NDIKIMET RUSE NË PARTITË...

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu zhvilloi një  takim pune në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë me Ambasadoren Amerikane në Tiranë Yuri Kim dhe...

BOTA