W3Schools

POLITIKE

MEGI AJTYRESA E DELEGUAR E PS PËR BASHKINË SHKODËR

Partia Socialiste e Shkodrës gradualisht po vihet në lëvizje për fushatën elektorale të këtij viti teksa në 25 prill do të jenë zgjedhjet parlamentare...

RAJONI 2 NË SHKODËR, MBËSHTET VOLTANA ADEMIN

VOLTANA ADEMI: TI SHËRBEJMË ME PASTËRTI DHE NDERSHMËRI SHKODRËS. Rajoni dy ka qene ndalesa e radhes e takimeve te candidates se partise demokratike Voltana Ademi ne qytetin e Shkodres. Ajo eshte mikpritur nga banoret e ketij rajoni, te cilet masivisht kane pershendetur zonjen ademi duke deklaruar nje vote masive per partine demorkatike.

PD LETËR RUÇIT: TË SHKARKOHEN DHE TË NDIQEN PENALISHT XHAFAJ DHE VELIU

Partia Demokratike i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, ku i kërkon që të shkarkohen nga detyra ministri i Brendshëm, Fatmir...

PD: SEKTORI I SHËNDETËSISË I KORRUPTUAR

Partia Demokratike ka sulmuar sot qeverinë ‘Rama’ për sektorin e shëndetësisë, koncensionet apo dhe papunësinë në vend. Në një dalje publike nga selia blu,...

‘JAM E KËNAQUR ME 50 VIKTIMA’, VALBONA SAKO JEP DORËHEQJEN NGA POSTI I KRYEBASHKIAKES...

Kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako ka dhënë dorëheqjen. E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i...

SOT NË KUVEND I NDARË NGA SALI BERISHA, BASHA: KA VETËM NJË ARMIK DHE...

“Ka vetëm një armik dhe ai është Edi Rama”, kështu ka deklaruar Lulzim Basha pas perfundimit te seances se pare te Kuvendit per legjislaturen...

RAMA PËR PËRJASHTIMIN E BERISHËS: NUK MUND TË SHIKOJMË KAQ POSHTË, E MORËM MANDATIN...

Kryeministri Edi Rama tha se dora e tij për bashkëpunim është e shtrirë për opozitën, përtej zhvillimeve në PD. “Ndalova për t’ju uruar një punë...

PËRJASHTIMI I BERISHËS NGA PD, REAGON JOZEFINA TOPALLI: MË KUJTOI ENVER HOXHËN! DEMOKRATË PËRJASHTONI...

Pas deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga radhët e Partisë Demokratike ka reaguar Jozefina Topalli. Përmes një...

VAU DEJËS, KRISTJAN SHKRELI KONFIRMOHET KRYETAR I PS

Kristjan Shkreli është konfirmuar si kryetar i PS në Vau Dejës duke fituar kështu garën brenda familjes përballë kandidatit tjetër Elvis Preçi. Kristjan Shkreli mori...

OPOZITA E BASHKUAR VIJON BOJKOTIN, TË ENJTEN MBLIDHEN NË VLORË

Partia Demokratike do të vijojë bojkotin e seancave plenare edhe këtë të enjte. Burime thanë se opozita e bashkuar do të mblidhet këtë të enjte...

BOTA