W3Schools

POLITIKE

AKUZAT E METËS, RAMA: SHQIPËRIA S’KA NEVOJË PËR BRITMA E KËRCËNIME

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbrëmjen e së mërkurës pas akuzave të presidentit të zgjedhur, Ilir Meta, për urdhërim të strategjisë së dhunës ndaj militantëve.

AMBASADORI BRITANIK NË TIRANË: RUSISË I PËRGJIGJEMI ME FORCË, POR JO USHTARAKISHT

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri Duncan Norman ka komentuar sulmin kimik ndaj ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij në Britani. Në...

RAMA: NUK KA DEBAT ME AKTORËT DUHET APO NUK DUHET TEATËR I RI, S’ËSHTË...

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur debatin për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Duke e konsideruar një mjedis publik, ai tha se teatri nuk...

BERISHA NGA SHKODRA: PD-ja NGA TURPI NË TURP

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar vizitën e tij me demokratët në Shkodër. Ai u prit me ovacione nga qytetarët, simpatizantë të Partisë Demokratike. Të pranishëm...

OPOZITA KËRCËNOI ME BLLOKIM, OSBE-SË NIS PUNËN PËR ZGJEDHJET LOKALE TË 30 QERSHORIT NË...

Zyra e OSBE-së për Institucionet Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (ODIHR) ka shpallur thirrjen për vëzhgues në zgjedhjet lokale të Shqipërisë që do...

META DARKON ME HARADINAJN NË DURRËS, KRYEMINISTRI: QËNDRIME UNIKE ME PRESIDENTIN

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e djeshme ka darkuar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj në Durrës. Meta dhe Haradinaj kanë diskutuar për marrëdhëniet mes...

NEGOCIATAT/ CONTE: GABIM HISTORIK NËSE NUK ANËTARËSOHEN SHQIPËRIA DHE MAQEDONIA! KANË NJË JETË ME...

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka folur pas përfundimit të mbledhjes së parë të Samitit të BE. Conte shpreh se dita e djeshme do të...

OPOZITA BOJKOTON,VOTOHET PJESERISHT PAKETA PER BANKAT E PERMBARIMIN

Opozita bojkot, votohet pjesërisht paketa për Bankat e Përmbarimin

FTESA E RAMËS PËR REFORMËN ZGJEDHORE, BASHA MË PARË TË ZGJIDHIM KRIZËN POLITIKE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur me kushte ftesës së kryeministrit Edi Rama për të marrë pjesë në një tryezë politike...

PREZANTOHET DREJTORI I RI I POLICISE SE BURGJEVE ,RAMA: KAMERA NË QELI, DO FILLOJMË...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar drejtorin e ri të Policisë së Burgjeve. Bardhyl Kaçorri, është emri që pason Enrik Sulejmanin, i cili...

BOTA