POLITIKE

QEVERIA VENDOS, RAMA: RRITJE PAGE PËR POLICINË E SHTETIT, ZJARRFIKËSIT DHE POLICËT E BURGJEVE,...

Pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave ka qenë Kryeministri Rama i cili ka dalë në deklaratë për mediat dhe ka komunikuar vendimin për rritje...

GJYQI ME MINISTREN E ARSIMIT, VOKSHI: S’KA PARAQITUR ASNJË PROVË! SOT MËSUESIT KANË FRIKË...

Deputetja e ‘Rithemelimit’ të PD-së Albana Vokshi, paraditen e sotme është paraqitur për seancë e radhës gjyqësore me ministren e Arsimit Evis Kushi në...

ZGJEDHJET LOKALE, ZBULOHET KUSH JANË DREJTUESIT E RINJ POLITIKË NË VLORË, KUKËS DHE SHKODËR...

Pas mbledhjes së Kryesisë së PS, janë zbuluar se kush janë drejtuesit e rinj politike në qarqet Shkodër, Vlorë dhe Kukës. Në vend të Edona...

MBYLLET TAKIMI NË SELINË E PS, RAMA: KA NISUR PUNA PËR ZGJEDHJET VENDORE, KEMI...

Kryeministri i vendit Edi Rama ka folur për mediat në përfundim të takimit të zhvilluar pasditen e sotme në selinë e PS. Rama deklaroi...

PS “NDEZ” MOTORËT PËR ‘LOKALET’, RAMA MBLEDH SOT KRYESINË. JA KUR MUND TË JETË...

Partia Socialiste do të mbledhë këtë të martë në orën 18:00 kryesinë e saj. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet për zgjedhjet lokale. Data e...

MINISTRJA BILALI, NJËKOHËSISHT DREJTUESE POLITIKE E QARKUT SHKODËR THËRRET URGJENTISHT MBLEDHJE TË KËSHILLIT BASHKIAK...

Dështimi i mbledhjes të Këshillit Bashkiak të Shkodrës më 23 shtator si shkak i mosprezencës së anëtarëve që përfaqësojnë Partinë Socialiste të Shkodrës ka...

AFERA E PRIVATIZIMIT TË ISH-KOMPLEKSIT PARTIZANI, SPAK MERR NË PYETJE ISH-MINISTRIN E EKONOMISË, GENC...

SPAK po vijon marrjen në pyetje të ish-zyrtarëve të lartë të qeverisjes së Sali Berishës, në kuadër të hetimit për privatizimin e ish-kompleksit sportiv...

KËSHILLI KOMBËTAR I PD-SË NUK VOTON DOKUMENTIN E KRYESISË PËR PRIMARET, JA ARSYEJA

Këshilli Kombëtar i PD-së ka miratuar grupin e punës për auditimin e financave të PD në zgjedhjet e 2017-ës. Mësohet se është shtyrë votimi nga...

KANDIDATËT E FRPD PREZANTOJNË IDETË NË SHKODËR

  Kandidatët për kryetar të përgjithshëm të Forumit Rinor të PD kanë zhvilluar një takim prezantues me të rinjtë demokrat të Shkodrës duke kërkuar mbështetjen...

PARALAJMËRUAN KUVEND KOMBËTAR TË HËNËN, PD E BERISHËS THËRRET MBLEDHJE KRYESIE PAK ORË PARA...

Grupi i PD-së së Sali Berishës ka njoftuar mbledhje kryesie të hënën në orën 13:00, pak orë para zhvillimit të Këshillit Kombëtar që u...

BOTA