E RËNDË NË GREQI/ FOSHNJA 4 MUAJSHE E ÇIFTIT SHQIPTAR INTUBOHET NË GJENDJE TË...

Një foshnjë vetëm katër muajshe me origjinë shqiptare ndodhet e shtruar dhe e intubuar në gjendje shumë të rëndë në spitalin e fëmijëve “Agjia...

NIS PROCESI I VOTIMIT NË ITALI, EVROPA “MBAN FRYMËN” PËR NGJITJEN NË PUSHTET TË...

Sot Italia zgjedh qeverinë e re në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, ndërsa votimet kanë nisur prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm. Por çfarë...

GRABITJE SI NË FILMA, 20-VJEÇARI SHQIPTAR ARRESTOHET PASI AKSIDENTOHET GJATË ARRATISJES NGA POLICIA

Një 20-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke pas tentativës së dështuar për të grabitur nën kërcënimin e armës, së bashku me një tjetër...

“MIJËRA VËLLEZËR TURQ DHE SHQIPTARË U VRANË BRUTALISHT”, ERDOGAN BËN POSTIMIN PROVOKATIV PËR GREQINË...

“Nuk do ta harrojmë kurrë Masakrën e Tripolicës që ndodhi më 23 shtator 1821”, shkroi presidenti turk Erdogan në Twitter duke provokuar Greqinë mes...

GREQIA DHE 5 VENDE TË BE MUND TË NJOHIN KOSOVËN! PLANI ME 13 PIKA...

Pavarësisht fushatës së Aleksandar Vuçic që disa shtete të mos njohin Kosovën dhe disa të tjera të tërhiqen njohjen, mediat serbe paralajmërojnë se Greqia do ta...

QEVERIA E KOSOVËS PARALAJMËRON REDUKTIME TË ENERGJISË NË DIMËR, NDALOHET EKSPORTI I PELETIT

Qytetarët dhe bizneset duhet të kursejnë energjinë elektrike dhe të gjejnë alternativa për ngrohje gjatë dimrit, me qëllim që të minimizohet nevoja për reduktimet...

U DËNUA ME DY VITE BURG, 28-VJEÇARI SHQIPTAR I JEP FUND JETËS NË BURGUN...

Një 28-vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetës gjatë natës në burgun e Forlit në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se i riu u...

NËNKRYETARJA E KUVENDIT TË SERBISË BËRI THIRRJE PËR ARRESTIMIN E TIJ, REAGON DEPUTETI SHQIPTAR:...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, tha se nuk e ka pritur që dikush do të guxonte të kërkonte arrestimin...

NEGOCIATAT PËR TË MANDATUARIN E RI NË MAL TË ZI, KUSH ËSHTË KANDIDATI PËR...

Partitë që fituan shumicën në zgjedhjet parlamentare të mbajtura në gusht të vitit 2020 në Mal të Zi, Fronti Demokratik pro-serb, Demokratët dhe Lëvizja...

BE PËRFITON FALAS NGA ‘TRURI I KOSOVËS’

Edhe pse nga buxheti i shtetit të Kosovës ndahen mijëra euro për shkollimin e një nxënësi apo studenti, mijëra të arsimuar ikin çdo vit...

BOTA