KURTI ME AMBASADORËT E QUINT-IT, THEKSON PROPOZIMIN E TIJ PËR ZGJEDHJET SERBE

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me përfaqësuesit diplomatikë të shteteve të QUINT-it dhe...

DAÇIÇ NGA SAMITI I OSBE-SË NË SHKUP: KOSOVA NUK DO BËHET KURRË PJESË E...

Pasi ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov akuzoi BE-në dhe NATO-n për keqpërdorjen e OSBE-së dhe përmendi edhe bombardimin e Serbisë në vitin 1999,...

GRABITJE NË SUHAREKË TË KOSOVËS, NJË I VRARË, DY POLICË TË PLAGOSUR DHE SHTATË...

Një i vrarë, dy policë të plagosur, shtatë të arrestuar dhe një i dyshuar në arrati është bilanci total nga grabitja e një argjendarie...

GREQI/ZGJEDHJET PËR PARLAMENTIN EUROPIAN NË QERSHOR TË 2024 DO ZHVILLOHEN ME POSTË BRENDA DHE...

Duke filluar nga zgjedhjet për Parlamentin Europian në qershor të 2024, qytetarët grekë brenda dhe jashtë Greqisë, të regjistruar në listat zgjedhore mund të...

NIS SAMITI I OSBE NË SHKUP, BLINKEN SHMANG PËRBALLJEN ME LAVROV, LARGOHET PAS DARKËS...

Samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), ka nisur punimet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, me pjesëmarrjen e 57 vendeve...

BLINKEN MBËRRIN NË SHKUP NË PRAG TË SAMITIT TË OSBE

Kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut është bërë gati për të pritur delegacionet e vendeve anëtare të OSBE-së për takimin Këshillit të Ministrave të Jashtëm...

FESTAT E NËNTORIT/ PRISHTINA ‘SKUQET’ NGA FLAMURI SHQIPTAR ME PËRMASA GJIGANDE

Festat e nëntorit janë mishërim i shpirtit patriotik të shqiptarëve në të gjithë botën. Sheshet dhe ballkonet e shtëpive kudo që ka shqiptarë skuqen...

NË NDER TË 111 VJETORIT TË PAVARËSISË SË SHQIPËRISË, KURTI VIZITON NESËR VLORËN!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nesër për 28 nëntor në nder të 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, do të vizitojë...

E RËNDË NË KOSOVË/ NJË FOSHNJË E PORSALINDUR GJENDET E VDEKUR NË PARK

Një foshnjë e porsalindur është gjetur pa shenja jete në afërsi të Parkut të Qytetit të Prizrenit, rast të cilin policia po e heton...

MINISTRI I JASHTËM I MAQEDONISË SË VERIUT: BLINKEN DO TË MARRË PJESË NË SAMITIN...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të marrë pjesë në një darkë joformale në Këshillin Ministror të shteteve anëtare të Organizatës për Siguri...

BOTA