DIGJET LOKALI I NJOHUR NË QENDËR TË PRISHTINËS

Mbrëmë rreth orës 02:00 një nga lokalet e njohur në Prishtinë, në rrugën ‘Rexhep Luci” është përfshirë nga flakët. Bëhet fjalë për lokalin “Strip Depot”,...

“NË INTERES TË RUSISË”, KURTI: ‘MINISHENGENI BALLKANIK’ ËSHTË JUGOSLLAVIA E KATËRT

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se Minishengeni Ballkanik është Jugosllavia e katërt dhe në interes të Rusisë. Kurti theksoi se partneriteti në Ballkan...

TIFOZËT E KOSOVËS SHPALOSIN FLAMURIN KUQEZI NË STADIUMIN KOMBËTAR TË SUEDISË

Një moment tepër emocionues u regjistrua para sfidës mes Suedisë dhe Kosovës e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Afro 6 mijë tifozë shqiptarë nga...

DRAMATIKE/ KRIZA EKONOMIKE NË KOSOVË, QYTETARËT PO MARRIN KREDI PËR TË BLERË GJËRAT ELEMENTARE

Raportet e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), tregojnë se depozitat e qytetarëve në banka komerciale, kanë arritur në vlerë prej 5 miliardë e 206...

DHJETORI, AFATI I FUNDIT QË KOSOVA TË MOS E HUMBË LIBERALIZIMIN PËR VITIN 2017

Derisa vazhdojnë akuzat mes Qeverisë dhe opozitës rreth fajtorit për humbjen e hapit për liberalizimin e vizave gjatë vitit 2016

NDËRKOMBËTARËT I KTHEJNË SHPINËN GRUEVSKIT

Nikolla Gruevski dhe VMRO DPMNE-ja kanë humbur mbështetjen edhe të partisë simotër evropiane.

AUTOBUSI DEL NGA RRUGA NË AUTOSTRADËN SHKUP-TETOVË, GJASHTË TË VDEKUR

Një autobus është aksidentuar pasditen e sotme në autostradën Shkup-Tetovë, duke u përmbysur. Paraprakisht raportohet për gjashtë persona të vdekur. Të paktën, 20 udhëtarë kanë...

TAKIMI I EUROGRUPIT MBYLLET PA MARRËVESHJE PËR GREQINË

Takimi i ministrave të Financave të Eurozonës, ka qenë zhgënjyes për pritshmëritë e Athinës.

HELMOHEN 40 NXËNËS, AUTORITETET NISIN HETIMET, MERREN MOSTRAT E UJIT NË DY SHKOLLA

Të paktën 40 nxënës dyshohen se janë helmuar në Shalë të Lipjanit. Mediat në Kosovë shkruajnë, se në Qendrën Mjekësore Familjare gjatë ditës janë trajtuar...

GODITET BANDA E OFICERËVE GREKË, U SHISNIN ID DHE PASAPORTA FALSE KRIMINELËVE SHQIPTARË

Policia greke ka zbuluar një rrjet ku ishin të përfshirë edhe oficerët greke, të cilët i lëshonin karta identiteti dhe pasaporta të falsifikuara kriminelëve...

BOTA