GREQI/ PËRPLASET ME SHKËMBINJTË ANIJA ME FLAMURIN SHQIPTAR

Përplaset në bregdetin e Lefkadhës në Greqi një anije me flamurin shqiptar. Anija “Koravi” është përplasur me shkëmbinjtë në zonën detare të Akrotirio Doukatou. Anija...

PARULLA URRETJEJE NDAJ SHQIPTAREVE NE MAQEDONI.PLLAKA “VDEKJE SHQIPTAREVE” NE MANASTIR

Maqedoni - Sërish porosi “Vdekje për shqiptarët” në Manastir

MOBILIZOHET EUROPA, DËRGON AVIONË NË ATHINË PËR SHUARJEN E ZJARRIT

Athina është pushtuar nga flakët me një bilanc tragjik viktimash, ku deri tani janë konfirmuar të paktën 53 të vdekur, por autoritetet greke shprehen...

KURTI PRET DUA LIPËN NË ZYRË: SUNNY HILL U MBAJT ATY KU E KA...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në zyrën e tij yllin botëror Dua Lipa dhe babanë e saj, Dukagjin Lipa. Kurti ka lavdëruar...

MAQEDONI, ARRESTOHET ISH-MINISTRI I TRANSPORTIT MILE JANAKIEVSKI

Me kërkesë të Prokurorisë Speciale Publike të Maqedonisë, ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakievski dhe ish- sekretari gjeneral i qeverisë në kohën e VMRO-DPMNE-së,...

MEDIAT GJERMANE: IVANOV PO EC RRUGËS SË DIKTATORIT TË DHUNSHËM MILOSHEVIÇ

Gazeta gjerman “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në një artikull dedikuar krizës politike në Maqedoni shkrun se, presidenti Ivanov po ndjek rrugën e diktatorit të dhunshëm, Sllobodan Milosheviç.

REGJISTROHEN 582 RASTE AKTIVE ME COVID-19 NË KOSOVË, AUTORITETET APEL QYTETARËVE: VAKSINOHUNI!

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 582. MSH njofton se numri i...

VALA E OMICRON, JA MASAT ANTI-COVID QË HYJNË NË FUQI NGA SOT

Rritja rekorde e rasteve me koronavirus gjatë ditëve të fundit, ka bërë që Qeveria e Kosovës të ashpërsojë masat anti-Covid. Këto masa do të...

PRANGOSEN 6 SHQIPTARE TE KOSOVES DHE 2 SERB PER TRFIK KLANDESTINESH

Në pranga 6 shqiptarë të Kosovës dhe 2 serb për trafik klandestinësh

FSHEHËN KOKAINËN NË KUTINË E KARAMELEVE, ARRESTOHEN DY SHQIPTARËT NË ITALI

Dy shqiptarë, rreth moshës 36 dhe 31 kanë ranë në prangat e policisë italiane pasi u kapën me kokainë. Ndërhyrja e policisë u zhvillua...

BOTA