MITSOTAKIS KËRKON PËRSHPEJTIMIN E RASTEVE GJYQËSORE PËR AKSIDENTIN ME TRENA

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i bëri thirrje Gjykatës Supreme të shtetit që të përshpejtojë hetimet lidhur me aksidentin vdekjeprurës mes dy trenave, që...

KURTI BISEDË TELEFONIKE ME ERDOGAN! PRESIDENTI TURK PËRSHËNDET REZULTATIN E ARRITUR NË DIALOGUN ME...

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan me të cilin ka biseduar...

VIKTIMAT SHQIPTARE TË TRAGJEDISË NË GREQI, MEPJ JEP NJOFTIMIN ZYRTAR

Pas komunikimit me autoritetet greke, Ministria e Jashtme Shqiptare bën me dije se në rradhët e viktimave të aksidentit tragjik hekurodhor në Larisa konfirmohen...

AKSIDENTI TRAGJIK NË GREQI/ GREVË E 48-ORËSHE E PUNONJËSVE TË TRENAVE

Grevë e re 48-orëshe për të shtunën dhe të dielën kanë paralajmëruar sindikatat e hekurudhave. Të dielën në mëngjes hekurudhat do të zhvillojnë një miting...

SHPËRTHIM ME BOMBË NË NJË GJYKATË NË PODGORICË, NJË I VDEKUR DHE 5 TË...

Një person ka humbur jetën dhe pesë janë lënduar nga shpërthimi i një bombe në ndërtesën e Gjykatës Themelore në Podgoricë, konfirmon policia. Sërgjan Koraq...

AKSIDENTI TRAGJIK NË GREQI/ NESËR PROTESTË 24 ORËSHE NË HEKURUDHË

Federata e Hekurudhave në Greqi ka lajmëruar një protestës 24 orëshe më 3 mars. Në protestë do të prezantohen sërish qëndrimet e lëvizjes sindikaliste...

KRITIKA TË ASHPRA PËR MARRËVESHJEN E BRUKSELIT: A PO POZICIONOHEN KUNDËR PLANIT EVROPIAN PARTITË...

Dy partitë opozitare në Kosovë, PDK-ja dhe LDK-ja vazhdimisht e kanë kritikuar Albin Kurtin dhe VV-në si anti-amerikan. Por, debatin i sotëm në Kuvend...

DIALOGU/ KURTI DHE VUÇIÇ DO TË TAKOHEN MË 18 MARS NË OHËR

Takimi i radhës mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve do të...

TRAGJEDIA NË GREQI, 57 VIKTIMA NGA PËRPLASJA E TRENAVE, DYSHOHET SE MES TYRE KA...

Një valë protestash shpërtheu në disa qytete të Greqisë si reagim ndaj aksidentit tragjik të përplasjes së trenit të pasagjerëve me atë të mallrave...

TRAGJEDIA NË GREQI, SHKON NË 44 NUMRI TË VIKTIMAVE NGA PËRPLASJA E TRENAVE!

Ka shkuar në 44 numri i të vdekurve nga aksidenti i trenit në Tempi, sipas Ministrisë së Mbrojtjes. Siç theksoi ai, ekspertiza mjeko-ligjore ka...

BOTA