VARRI MASIV, RINISIN GËRMIMET NË RUDNICË

KOSOVË, ENDE NUK DIHET FATI I 1700 TË ZHDUKURVE TË LUFTËS
Ne varrezen massive te Rudnicës, ne Serbi, kane nisur te enjten germimet e nderprera ne menyre te njeanshme nga pala serbe.

NUK TËRHIQET LISTA SERBE

4 KUSHTET PËR PJESMARRJE NË QEVERINË E RE TË KOSOVËS
Lista Serbe, e cila ka fituar përqindjen më të madhe të votave në krahasim me subjektet tjera serbe në Kosovë, ka ripërsëritur se nuk do të heqë dorë nga kushtet se saj për t’iu bashkuar qeverisë së ardhshme të Kosovës.

ISH-DEPUTETI KOSOVAR VRET NIPIN NË MES TË QYTETIT

POLICIA E SHPALL NË KËRKIM. FAMILJA: GECI U ARRATIS PËR MOTIVE SIGURIE
Ish-deputeti kosovar qellon per vdekje, me kater plumba pistolete, nipin e tij ne Skenderaj.
Ngjarja ka ndodhur mbremjen e te henes ne qender te Komunes Skenderaj ne Kosove, dhe sipas policise, autor I dyshuar eshte ish-deputeti i Lidhjes Demokratike te Kosoves dhe ish-pjesmarres ne luften Clirimtare te Kosoves, Gani Geci.

VAZHDON GJYQI NDAJ “GRUPIT TË DRENICËS”

MITROVICË, GJYKOHET EDHE AMBASADORI I KOSOVËS NË TIRANË

Ne Gjykaten e Mitrovices ka vazhduar sot paradreke séanca ndaj te akuzuarve per krime lufte, mes te cileve, edhe ambasadori I Kosoves ne Tirane, Sulejman Selimi, si dhe kryetari I Komunes se Skenderajt, Sami Lushtaku.

SHQIPTARI ARRATISET NGA BURGU

ZVICËR, BASHKË ME RUMUNIN AKUZOHESHIN PËR VJEDHJE
Në natën në mes të të dielës dhe të hënës janë arratisur nga burgu i qarkut në Arlesheim të Basellandit ne Zvicer,  ku ndodheshin në paraburgim, një shqiptar 27 vjeç dhe një rumun 43 vjeçar. Policia dhe rojet kufitare janë mobilizuar në ndjekjen e të arratisurve, thuhet në një komunikatë të drejtorisë lokale të sigurisë.

REAGOJNË ISH-LULFTËTARËT: UÇK S’KA PRERË KOKA

KOSOVA E INDINJUAR ME DEKLARATËT E EKSTREMISTIT QË LUFTON NË SIRI
Deklaratat e ekstremistit kosovar Lavdrim Muhaxheri dhënë medias ne Tirane, se edhe Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka prerë koka, ka nxitur reagimin e menjëhershëm të përfaqësueseve të UCK-se.

KOSOVA T’I NDALOJË ILAÇET NGA SHQIPËRIA

SHQIPËRIA ESKPORTON 65 ILAÇE “MADE IN ALBANIA” NË KOSOVË, KOSOVA ASNJË NË SHQIPËRI .

WILLIAMSON I DHA FUND PRETENDIMEVE PËR TRAFIK ORGANESH

REAGON QEVERIA E REPUBLIKËS SË KOSOVËS: BASHKËPUNUAM ME TASK FORCËN E BE-së .

KOSOVË, EDHE SERBËT KUNDËR THAÇIT

GJYKATA KUSHTETUESE DUHET TË JAPË VENDIMIN BRËNDA DATËS 18 SHTATOR 2014.

KUSHTETUESJA “NGRIN” ISA MUSTAFËN

BLLOKU LDK-AAK-NISMA: DO TA RESPEKTOJMË VENDIMIN .

BOTA