SHKODËR, LAGJJA RUS PA DRITA, OSHEE NE TERREN. JA KU QËNDRON PROBLEMI…

OSHEE njofton se zona e lagjes Rus në qytetin e Shkodrës ka mbetur pa energji elektrike për shkak të defektit në “Partizan3”. Sipas informacionit zyrtar,...

HISTORIA E ARTIZANES QË QËNDIS PREJ 20 VITESH

Kjo është Dhurata Shiroka një artizane nga Shkodra e cila prej 20 vitesh merret me punët artizanale. Artizania tregon se si dëshira për ti...

SHKODËR, 38 VJEÇARI I SËMURË: JETOJ SI NË MESJETË, NDIHMË

Ky është Arben Alushi një 38 vjeçar i cili jeton si në mesjetë në lagjen periferike të Zooteknikës në Shkodër. Kjo është dera e...

NË MES TË QYTETIT RRUGA PREJ 3 DEKADASH E AMORTIZUAR

Ndonëse ndodhet pak metra larg nga qendra e qytetit rruga “Çajupi” në Shkodër prej 30 vitesh ndodhet në mëshirë të fatit. Prej 3 dekadash...

SHKODËR, RRITET NUMRI I MAKINAVE JO FUNKSIONALE

Çdo ditë në Shkodër qarkullojnë një numër i lartë automjetesh. Pavarësisht se numri i tyre është i madh të pakta janë vendparkimet e lira...

“GRATË SHQIPTARE PRITET TË JETOJNË MË SHUMË SE BURRAT”

Shqiptarët e viteve 1950 jetonin mesatarisht vetëm 54.4 vite sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, ndërsa që nga ajo kohë deri në vitin 2020,...

MBI 30 MIJË TË RINJ DREJT UNIVERSITETIT/ MINISTRIA E ARSIMIT PUBLIKON FORMULARËT, PROCEDURAT QË...

Ministria e Arsimit ka bërë publik formularët A1/A1Z, nëpërmjet të cilit maturantët do të specifikojnë llojin e gjuhës së huaj që do të japin...

KTHJELLIME DHE VRANËSIRA, JA SI PARASHIKOHET MOTI PËR DITËN E SOTME

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin tonë, ku në Luginat e lumenjve do ketë prezencë të dukshme të...

NDOTJA NË RAZËM, GJOBITET KRYETARI I BASHKISË MALËSI E MADHE

Ndotja e mjedisit në Razëm për shkak të mbetjeve të hedhura në mënyrë të jashtëligjshme solli ndëshkimin me gjobë ndaj kryetarit të bashkisë së...

GJERMANIA PËRFSHIN SHQIPËRINË NË LISTËN E VENDEVE ME RREZIK TË LARTË NGA COVID-19, JA...

Gjermania përfshin Shqipërinë në listën e vendeve me rrezik të lartë nga Covid-19. Ky fakt është bërë i ditur nga Ministria për Evropën dhe...

BOTA