SHKODËR, ZBEHET BUSTI I PESË “HERONJVE TË VIGUT”

Nga qendra e qytetit, në varrezat e dëshmorëve mes mbeturinave urbane dhe prej vitesh në rrethrrotullimin e rrugës Shkodër-Koplik. Kjo është historia e zhvendsojes...

SENAD HALLUNI PRANË EMËRIMIT DREJTOR I MATERNITETIT

Materniteti i qytetit te Shkodres duket se do te kete nje drejtues te ri.Sipas burimeve te brendshme ai do te jete mjeku gjinekolog Senad Halluni emri i te cilit kohet e fundit eshte perfolur se tepermi.Nga po te njejtat burime mesohet se vendimi per emerimin e tij ka mberritur kete te merkure nga ministria e shendetesise. Duke qene se materniteti ka perpara jo pak sfida per te qene ne nivelin qe kerkohet, aq me teper ku ai mbulon me sherbime te gjithe veriun e Shqiperise mendohet qe ne krye te tij te jete nje drejtues me eksperience dhe i tille eshte mjeku Halluni i cili para dy vitesh ka qene ne krye te spitalit rajonal te shkodres.

SHKODËR: ZYRA E PUNËS SHPALL RRETH 1000 VENDE TË LIRA PUNE

Në zyrën e punës të qytetit të Shkodrës janë të shpallura rreth 1000 vende të lira por ato nuk plotësohen për shkaqe dhe faktorë të ndryshëm.

STOP DUHANIT, ALKOLIT DHE DROGËS

FINALIZOHET PROJEKTI I MINISTRISË SË BRENDSHME DHE ARSIMIT ME SHKOLLAT. Eshte finalizuar projekti i ministrise se brendshme dhe asaj te arsimit per perfshirjen e femijeve te shkollave ne politikat sensibilizuese kunder substancave psikotrope. Drejtoria e policise Shkoder ne bashkepunim me dar shpallen sot punimet me te mira dhe shkollat fituese.

U VRA PËR GJAKMARRJE, DRITAN PRROJ “MIRËNJOHJA E QYTETIT”

9 vite më parë plumbat e gjakmarrjes i morën jetën pastorit të Kishës Ungjillore në Shkodër Dritan Prroj duke ndërprerë në mes ëndrrat e...

SPORTE EKSTREME NË “RANËN E HEDHUN”

Të gjithë të apasionuarit pas sporteve ekstreme, në "Ranën e Hedhun në Shëngjin u improvizua me mjete rrethanore rrëshqitjen prej 50 metrash. Adrenalina ishte...

ZHDUKJA E BLEONA MATËS, E ËMA BËN AKUZËN E FORTË: DYSHOJ TEK ISH-BASHKËSHORTI, I...

Bukurie Mata, nëna e Bleona Matës nga Kukësi, e zhdukur në maj të vitit 2010 thotë se i ka humbur të gjitha shpresat nga...

34-VJEÇARI NGA SHKODRA I DIAGNOSTIKUAR ME KANCER. THIRRJE PËR NDIHMË (LINKU)

Jetmiri është një 34-vjeçar nga Shkodra, banues në lagjen Ndocaj, i cili është diagnostikuar me kancer në tiroide. Ai u martua një vit më parë...

MALI KOLAJ, FSHATI QË PO BRAKTISET DITA DITËS

Fshati Mali Kolaj në njësinë administrative Velipojë të bashkisë Shkodër, është lënë në harresë nga institucionet përgjegjëse. Kushtet e vështira të jetesës, mungesa e...

SHKODËR, NDAHET NGA JETA MËSUESJA MELEK TROSHANI

Ky 7 mars në Shkodër vjen edhe me një lajm të trishtë. Mësuesja e mirënjohur për vite me radhë në disa shkolla të qytetit...

BOTA