NËNA: KAM FRIKË SE DJALI DO VDESË NGA VARFËRIA

Kjo është Gofile Qershia. 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj jetojnë mes shumë vështirësive. E vetmja e ardhur që kanë është ndihma...

KANALI KULLUES NË LIVADE, BANORËT: BURIM INFEKSIONI

Ky është kanali kullues në lagjen Livade në Shkodër. Prej më shumë se 20 ky kanal nuk është pastruar duke u kthyer në një...

RRUGA “SELIM GJYREZI” NË MËSHIRË TË FATIT

Kjo është rruga “Selim Gjyrezi” në lagjen “Zoteknikë” në qytetin e Shkodrës. Pavarësisht se banorët e zonës kanë ngritur zërin disa herë sa i...

RESHJET, FRIKË NGA RRËSHQITJA E GURËVE NË TOROVICË

Stina e reshjeve ka shtuar friken e rrëshqitjes së shkëmbinjeve dhe gureve nga mali në zonen e Torovicës në Lezhë, duke vënë në alarm...

RRUGA E AMORTIZUAR, BANORËT: KUR BIE SHI BLLOKOHEMI

Kjo është një nga rrugët e fshatit Trush e njësisë administrative Bërdicë në Shkodër. Sa herë që bie shi rruga bëhet e pakalueshme duke...

TËRMETI, FAMILJA LITA E PASTREHË PREJ TRE VITESH

Që prej tërmetit të vitit 2019, kjo është streha e familjes Lita në Fushë Kuqe të Kurbinit.Banesa e tyre u dëmtua dhe u bë...

ZGJATET SEZONI TURISTIK! FLUKS TË HUAJSH EDHE NË MUAJIN TETOR

Sezoni turistik po zgjatet përtej muajve tradicionalë të verës, me të huajt që po e zgjedhin Shqipërinë gjatë gjithë vitit. 365.227 shtetas të huaj kanë...

NË DITËN KUR VOTOHET BUXHETI/ PEDAGOGËT I RIKTHEHEN PROTESTAVE, PARALAJMËROJNË TUBIM PARA PARLAMENTIT

Pedagogët i rikthehen protestave. Lëvizja universitare, Sindikata e Punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë njofton se të enjten, më 24 nëntor ora 10:00-11:00 do të...

PËRMBYTJET, BANORI: GJITHÇKA NDODHI SHUMË SHPEJT

Sokol Kota është një nga banorët e lagjes “Ajasëm” të qytetit të Shkodrës shtëpia e të cilit për dy ditësh u përmbyt si shkak...

PËRMBYTJET NË SHKODËR, MINISTRIA E ARSIMIT: DO TË VIJOJË PEZULLIMI I MËSIMIT NË KËTO...

Ministria e Arsimit ka njoftuar se 14 shkolla në zonën e Shkodrës do të vijojnë të jenë të mbyllura edhe gjatë ditës së nesërme...

BOTA