34-VJEÇARI NGA SHKODRA I DIAGNOSTIKUAR ME KANCER. THIRRJE PËR NDIHMË (LINKU)

Jetmiri është një 34-vjeçar nga Shkodra, banues në lagjen Ndocaj, i cili është diagnostikuar me kancer në tiroide. Ai u martua një vit më parë...

SHTËPIA E PUSHIMIT VELIPOJË GATI PËR FËMIJËT

SHTËPIA E FËMIJËS KËTË VERË PAS SHUMË VITESH DO SHKOJË NË PLAZH .

BIXHOZI, GRUAJA NGA PUKA PAS DIVORCIT IA DOLI E VETME

Për 6 vite me radhë Tereza Gjeçaj, një vajza nga Puka pasi u martua me bashkëshortin e saj nga Durrësi u detyrua të durojë...

GJAKMARRJA, 30 FAMILJE TË NGUJUARA NË LEZHË

Gjakmarrja vijon të mbetet një fenomen shqetësues në Shqipëri, ku 30 familje të ngujuara numerohen vetëm në Lezhë.Ata janë kryesisht të ardhura nga zonat...

SHKODËR, NDAHET NGA JETA MËSUESJA MELEK TROSHANI

Ky 7 mars në Shkodër vjen edhe me një lajm të trishtë. Mësuesja e mirënjohur për vite me radhë në disa shkolla të qytetit...

TABAKU : STRESI FAKTORË KRYESOR PËR SËMUNDJET E STOMAKU

Sëmundjet e stomakut po njohin rritje në vendin tonë , sic pohon edhe mjekja gastrohepatologe Nevila Tabaku , stresi është një nga faktorët kryesor që ndikon direkt në pjesën më të ndjeshme të organeve tona , në patologjinë e stomakut.

SHKODËR, VILA E ZOGUT DREJT SHKATËRRIMIT

Ajo cfarë ka mbetur nga vila e Zogut, në Shirokë janë vetëm muret e godinës të cilat janë të gjitha të shkarravitura dhe po...

FEMRA, MOS LUANI ME VDEKJEN!

KANCERI I GJIRIT, VIZITA ËSHTË FALAS, POR FEMRAT SHKODRANE JANË INDIFERENTE  .

“LOJRAT POPULLORE FEST” NË SHKODËR

Shkodra mirëpriti këtë radhë edicionin e 11-të të “Lojërave Popullore, Fest ″, organizuar me iniciativë të shoqatës “The Door”, e mbështetur nga Bashkia e...

DJALI I AKTORIT TË NDJERË RIKARD LJARJA PREK ME POSTIMIN E TIJ: NUK TE...

Djali i Rikard Ljarjas, aktorit të madh shqiptar që u ndaj nga jeta pak ditë më parë, ka emocionuar me një status për të...

BOTA