ARTI I EBRUSË NË SHTËPINË E TË MOSHUARVE NË SHKODËR

Shtëpia e të Moshuarve në Shkodër ka pritur në një ditë ndryshe profesorin e artit të ebrusë Bekim Ndrukaj. Instituti “Junus Emre” në Shkodër...

NDARJA NGA JETA E KOMPOZITORIT AGIM KRAJA, BASHA: I KUSHTOI JETËN KOMBIT, TRASHËGIMIA E...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një statusi në “Facebook”, ka publikuar një foto, ku paraqitet në homazhet, e bëra në...

LEZAJ: PERSONA TË NDRYSHËM PESHKOJNË ME GJENERATOR

Peshkimi i paligjshem rrezikon riperteritjen e peshkut ne Liqenin e Shkodres dhe ne lumin Buna, megjithese jane shpallur zona te mbrojtura.

BREZI I ARSIMIT PANDEMIK NË SHQIPËRI, EKSPERTËT: DËMET TË PARIPARUESHME, PASOJAT FATALE

Për të tretin vit akademik radhazi, mësimdhënia në vend nisi me masa kufizuese, duke rrezikuar arritjet e një cikli të tërë, me humbje që...

E PABESUESHME, 56-VJEÇARI KA 7 VITE PA ENERGJI ELEKTRIKE

Prej 10 vitesh, 56-vjeçari Tonin Pepa jeton i vetëm në katin e pestë të një pallati në lagjen “Manush Alimani” të qytetit të Shkodrës.

“THEMBRA E AKILIT ËSHTË … MARKA”

Studentet e Fakultet Ekonomik te Universitetit te Shkodres “Luigj Gurakuqi” jane bere sot pjese e trajnimit “BREND YOURSELF” mbi rendesine e markes.

ABCOM SJELL NJË PASDITE NDRYSHE PËR FËMIJËT

ABCOM, ka sjelle nje pasdite te kendshme per te gjithe femijet ne qytetin e Shkodres. Per disa ore me radhe, femijet e qytetit te Shkodres kaner kenduar dhe kane kercyer ne qender te qytetit te Shkodres, kjo fale angazhimit te Abcom, te cilet kane sjelle animatoret me te mire, duke shperndare edhe shume dhurata per femijet e pranishem.

“SERVISI I BICIKLETAVE”, WORKSHOP NË QYTETIN E SHKODRËS

Qendra e Informimit te Bashkimit Europian ne bashkpunim me qendren AARHOS dhe organizaten Natural Friends kane zhvilluar paradites e se martes ne pedonalen Kol Idromeno , nje workshop me temë “Servisi I bicikletave”.

STUDIMI/ BULLIZMI DHE EFEKTET NEGATIVE TEK ADOLESHENTËT

Bullizmi tashmë i përhapur masivisht në shumë vende të botës, është kthyer në një shqetësim të madh, por edhe në rrezik të shëndetit mendor....

MOTI I KEQ DHE PROBLEMATIKAT NGA RESHJET E DENDURA, AHC THIRRJE SHOFERËVE

Pas situatës së krijuar nga reshjet e shiut në të gjithë vendin, por kryesisht në veri, kompania Albanian Highway Concession bën me dije se...

BOTA