MOTI I KEQ NË SHKODËR, MINISTRJA KRIFCA NË VELIPOJË! TË GJITHA EKIPET NË TERREN...

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca së bashku me ekipin e Drejtorisë së Ujitje – Kullimit ndodhen në Velipojë të cilët janë...

SITUATA E RËNDUAR NGA RESHJET E SHIUT, MINISTRIA E ARSIMIT PEZULLON MËSIMIN NË 16...

Pas situatës së rënduar për shkak të reshjeve dhe përmbytjeve në disa zona të vendit, Ministrja e Arsimit zhvilloi mbledhje urgjente me drejtuesit e...

MOTI I KEQ DHE SITUATA E RËNDUAR NGA RESHJET NË TË GJITHË VENDIN, REAGON...

Presidenti i vendit, Bajram Begaj, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga reshjet e dendura në vendin tonë. Begaj shprehet se është e rëndësishme...

MOTI I KEQ DHE PROBLEMATIKAT NGA RESHJET E DENDURA, AHC THIRRJE SHOFERËVE

Pas situatës së krijuar nga reshjet e shiut në të gjithë vendin, por kryesisht në veri, kompania Albanian Highway Concession bën me dije se...

SIGURIMI I NGROHJES SFIDË PËR QYTETARËT E SHKODRËS

Si asnjë herë më parë këtë vit sigurimi i ngrohjes është kthyer në një problem shqetësues për qytetarët e Shkodrës. Shtrenjtimi i lëndës drusore...

ARTIZANI: TË RINJTË NUK I VLERËSOJNË PUNIMET E DRURIT

Sadeti Alivoda është një artizan nga Shkodra i cili prej 50 vitesh merret me punimin e drurit. Arkat e pajës së nuses, sofra apo...

QYTETARËT: ÇMIMET SHUMË TË LARTA, MBIJETOJMË

Kriza ekonomike po rëndon çdo ditë e më tepër xhepat e qytetarëve shkodranë, por jo vetëm. Një pjesë e tyre ankohen për çmimet e...

FSHATI URA E SHTRENJTË BOSHATISET NGA TË RINJTË

Dikur kanë qënë reth 300 shtëpi ndërsa sot në fshatin Ura e Shtrenjtë të njësisë administrative Postribë nuk kanë mbetur më shumë se 30...

GJAKU LABORATORIK, NISIN PROVAT E PARA TEK NJERËZIT

Britania e Madhe ka nisur provat e para të injektimit tek njerëzit të gjakut të krijuar në laborator. Ky gjak, po testohet në sasi...

LOTARIA AMERIKANE, AMBASADA E SHBA THIRRJE QYTETARËVE SHQIPTARË

Ambasada amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje qytetarëve që të bëjnë kujdes nga personat që i kërkojnë para për aplikimin për Lotarinë Amerikane,...

BOTA