HARROJINI DITËT ME DIELL, JA ÇFARË NDODH NË SHQIPËRI JAVËN E ARDHSHME

Kjo e diel është dita e fundit e muajit shtator me rreze dielli, pasi duke filluar që nesër (e hënë 26 shtator) dhe përgjatë...

“MË SHUMË MBËSHTETJE PËR PERSONAT ME AFTËSI NDRYSHE”

Këta janë personat me aftësi ndryshe të cilët mbajtën një koncert në ditët e aktivitetit “Pak Art n’Pedonale” i zhvilluar në Shkodër. E pranishme...

NË MES TË SEZONIT URA E MESIT “PUSHTOHET” NGA MBETURINAT

Ura e Mesit mbetet një nga monumentet kulturore më të frekuentuara në Shkodër. Të shumtë janë turistët e huaj dhe vendas të cilët vijnë...

JAVA NIS ME SHIRA, ÇFARË NDODH ME MOTIN DITËT NË VIJIM

Java e ardhshme pritet të rikthejë sërish reshjet e shiut në vendin tonë. Ndërkohë që pritet të ketë një rënie të lehtë të temperaturave sa...

DY MËNYRA PËR TË MBAJTUR NËN KONTROLL PRESIONIN E GJAKUT

Çuditërisht, pothuajse gjysma e grave luftojnë me presionin e lartë të gjakut, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Dhe një studim i...

(VIDEO) SYTARI: LUTUNI PËR TË VDEKURIT, PËR TË SËMURËT, PËR PRINDËRIT, PËR RININË, KOMBIN...

Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari ftoi besimtarët të solidarizohen me lutje dhe me të gjitha format legjitime për njerëzit të cilët nuk jetojnë...

PËRMBYTJET, BANORI: GJITHÇKA NDODHI SHUMË SHPEJT

Sokol Kota është një nga banorët e lagjes “Ajasëm” të qytetit të Shkodrës shtëpia e të cilit për dy ditësh u përmbyt si shkak...

KANCERI I GJIRIT, GRATË E PREKURA: KONTROLLI SHPËTON JETËN

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Shkodër zhvilloi një aktivitet ndërgjegjësues përpara Prefekturës së Qarkut Shkodër në kuadër të tetorit rozë, muajit kundër kancerit...

NËNSHKRUHET MEMORANDUMI MES MINISTRIT TË SHTETIT PËR RININË DHE FËMIJËT DHE UNICEF ALBANIA

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi dhe përfaqësuesi i UNICEF-it në Shqipëri, Roberto De Bernardi, kanë nënshkruar memorandumin e mirëkuptimit për...

PERIFERIA E LAÇIT NË HARRESË, RRUGËT ME GROPA DHE MBETURINA

Rrugë të paasfaltuara e me gropa si dhe mbeturina të hedhura vend e pavend. Kjo është panorama që të sërviret në periferi të qytetit...

BOTA