RAMA URON MYSLIMANËT: AGJËRIM TË LEHTË/ JA SI DUKET XHAMIA E SË ET’HEM BEUT...

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Ai u ka uruar agjërim të lehtë në muajin...

SHPRESË PËR FAMILJEN MUHARI, VIJNË DONACIONET E PARA

Kjo lutje e familjes Muhari mori një përgjigje. Adelina tashmë ka një mundësi më të mirë.   Një qytetar nga Shkodra, që jeton në Britani të...

JAVA EUROPIANE E LËVIZJES, AKTIVITET NË KOPLIK

Ne kuader te javes europiane te levizjes, te rinjte e qytetit te koplikut, te udhehequr nga qendra kulturore e femijeve ne koplik, i jane bashkuar aktiviteteve ne te gjithe shqiperine.

CHECK-UP, SUKNI: QYTETARËT NUK PO I PËRGJIGJEN AQ SA DUHET

 Kontrollit shendetesore falas per grupmoshen 40 – 65 vjec nuk po i pergjigjen aq sa duhet qytetaret e Shkodres.

LIBREZA E SHËNDETIT, RRADHA VAZHDON

QYTETARËT: PRESIM ME DITË PËR LIBREZAT DHE KARTAT E SHËNDETIT. Nisur nga rradhet e gjata te cilat vazhdojne te jene prezente ne te vetmen pike ne qytetin e Shkodres ku mund te pajisesh me nje libreze shendeti apo me karten e shendetit, sportelet e reja ashtu sic ishte premtuar ende nuk jane bere realitet.

PIRANI: NË 2016 INVALIDET DO TE KENË LIBREZA ELEKTRONIKE

Se shpejti te gjithë invalidët e punës ne Shkodër do te pajisen me dëshmitë e reja digjitale .Këtë fakt e konfirmon kryetari i kësaj shoqate për qytetin e Shkodrësës Myhedin Pirani i cili nënvizon se ne këtë mënyre do te eliminohet përfundimisht çdo parregullsi për këtë kategori pasi çdo libreze elektronike do te ketë një cip personal.

RRETHINA, KËTË VIT 126 NXËNËS MË PAK

Tkurrja e popullsisë po ndikon drejtpërsëdrejti edhe në sektorin e arsimit në vend. Vetëm në 8 shkollat e njësisë administrative Rrethina të Bashkisë së...

KONFERENCA KOMBËTARE E NEFROLOGJISË

Java e Nefrologjisë, ka mbledhur në Shkodër, mjekë, drejtues të institucioneve dhe Ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj.

INFEKSIONET SPITALORE NËN MONITORIM

MESI: KONTROLL NË AMBJENTET E DIALIZËS DHE SALLAT OPERATORE. Sektori i epidemiologjise prane DSHP Shkoder vijon kontrollet sa i takon infeksioneve te mundshme intrahospitalore ne Spitalin Rajonal te Shkodres.

RRUGA “DOKTOR XHAVIT BELI” E BRAKTISUR

 Dhjetra banorë të lagjes “Rus” në afërsi rrethrrotullimit të Dobraçit, pikërisht në rrugën “Doktor Xhavit Beli” përballen me problematikat në infrastrukturë. E gjithë gjatësia e kësaj rruge, e cila kalon edhe në Dobraç është e amortizuar dhe me pellgje me ujë. Gjatë periudhës së shirave është pothuajse i pamundur kalimi. Në këtë zonë nuk është ndërhyrë prej 27 vitesh për asfaltimin dhe rikualifikim urban.

BOTA