PEDAGOGËT PEZULLOJNË BOJKOTIN E MËSIMIT, POR NJOFTOJNË HAPAT E RADHËS: MË 8 NËNTOR PROTESTË...

Sindikata e punonjësve të universiteteve të Shqipërisë në një deklaratë për mediat kanë njoftuar se do të pezullojnë bojkotin duke u futur në mësim,...

BANESAT NË KONTENIER ËNDËRRA E LËNË PEZULL E FAMILJEVE ROME

Me rikthimin e reshjeve të shiut familjet rome të cilët jetojnë në baraka në lagjen “Tepe” në Shkodër po hasen me shumë vështirësi. Në...

MOTI MERR KTHESË, ÇFARË E PRET VENDIN TONË NË FUNDJAVË

Territori Shqiptar përgjatë gjithë ditës do të jetë në dominimin e vranësirave të shumta në pothuajse gjithë ditën. Parashikohet që vranësirat të zhvillohen duke...

DHUROHEN 19 APARATE OKSIGJENI PËR QENDRAT SHËNDETËSORE

Shoqata “Islamic Relief në Shqipëri” ka dhuruar 19 aparate oksigjeni për Operatorin e Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor në Shkodër. Këto aparate oksigjeni do të...

NIS PËR HERË TË PARË NË SHQIPËRI VAKSINIMI KUNDËR KANCERIT TË QAFËS SË MITRËS!...

Ka nisur për herë të parë në vendin tonë vaksinimi i vajzave me vaksinën kundër Virusit të Papilomës Humane (HPV), që tashmë është përfshihet...

BONUSI I RIJETËZIMIT, JA SI DO NDRYSHOJË GJUHADOLI

Shtëpia e piktorit Ndoc Gurashi i cili nuk jeton më ka nisur t’i nënshtrohet një rikonstruksioni. Kjo shtëpi është bërë pjesë e mbështetjes nga...

TUKA: 40% E BIZNESEVE TË VOGLA “PO MBIJETOJNË” NË TREG

40% e bizneseve të vogla në qytetin e Shkodrës janë prekur nga kriza ekonomike dhe po përballen me mbijetesën. Kështu deklaroi Albert Tuka, kryetar...

PROTESTA E PEDAGOGËVE, KOVAÇI: DO TË HYJMË NË GREVË URIE NËSE PRESIDENTI NA JEP...

Pedagogët do të hyjnë në grevë urie nëse presidenti dhe faktorët ndërkombëtar i japin garanci për jetën e tyre dhe familjarëve. Këtë bëri me...

FERMERI I CILI PRODHON VAJIN E ULLIRIT PËR TË MOS EMIGRUAR

Kujtim Plangaj është një fermer nga fshati Drisht pjesë e njësisë administrative Postribë i cili merret me kultivimin e ullinjve dhe qepës. Në panairin...

OKB KËRKON ZGJATJEN E AFATEVE TË MARRËVESHJES PËR EKSPORTIN E DRITHËRAVE: KYÇE PËR SIGURINË...

Kombet e Bashkuara kanë kërkuar që marrëveshja për eksportin e grurit mes Ukrainës dhe Rusisë, e cilia ishte ndërmjetësuar nga OKB-ja dhe Turqia, të...

BOTA