TË RILUHET FINALJA E EURO 2020. MBLIDHEN MIJËRA FIRMA NGA TIFOZËT ANGLEZË

Orët e fundit ka një përhapje masive të thirrjeve, kërkesave apo nismave për të riluajtur finalen e Kampionatit Europian. Edhe pse mbetën tepër të zhgënjyer...

KOSOVA MUNDET 1-2 NË SHKODËR NGA ISLANDA

 Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 1-2 ndaj Islandës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, duke mos iu shkëputur dot fundit të renditjes në grupin I.

LUSHNJA-VLLAZNIA, PËRFUNDON PJESA E PARË ME REZULTATIN 0-0

Ka perfunduar pjesa e pare e ndeshjes Lushnja-Vllaznia e cila po luhet ne stadiumin "Roza Haxhia" ne Lushnje.Pjesa e pare eshte mbyllur ne barazim...

VLLAZNIA MERR TRE PIKE ME VLERA NE LUSHNJE

Kane mjaftuar dy golat e shenuar ne pjesen e dyte te takimit mes Lusnjes dhe Vllaznise, ne menyre qe shkodranet te sigurojne 3 pike me shume vlera qe i japim fryme skuadres.

KOREA E VERIUT NË FINALEN E BOTËRORIT!?

CFARË DIKTATURE! QEVERIA GËNJEN POPULLIN: JEMI NË FINALE .

SKENDERBEU PËRMBYS VLLAZNINË NË KORÇË, FITON 4-3

 Në një ndeshje dramatike Vllaznia ka humbur 4-3 përballë Skenderbeut në Korçë.

ITALIA PUBLIKON LISTËN E LOJTARËVE PËR NDESHJEN NDAJ SHQIPËRISË

Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të jenë prezent në ndeshjen ndaj kombëtares shqiptare.

ATLETJA VERA BREGU MERR TITULLIN “MJESHTRE E MADHE

Atletja e madhe shkodrane Vera Bregu, me një sërë suksesesh në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare në gjithë karrierën e saj si atlete e Vllaznisë...

REALI KËRKONTE TË PAGUANTE KLAUZOLËN, TANI MESSI PËRFITON 100 MLN EURO NË VIT

Një katërvjeçar me 400 milionë euro në… xhep. Mbi 50 milionë euro neto në vit. Këto janë shifrat e çmendura që do të përfitojë Lionel Mesi nga kontrata e re që firmosi me Barcelonën deri në vitin 2021. “Football Leaks” ka zbuluar bonuset e majme që do të marrë argjentinasi në rast të arritjeve të objektivave me katalanasit.

U TËRHOQ NGA FRANCA PAS DEKLARATAVE TË MACRON? POGBA REAGON ASHPËR: 100% E PAVËRTETË!...

Paul Pogba ka rrëzuar lajmet dhe thashethemet se ai është dorëhequr nga kombëtarja franceze pasi Presidenti Macron i shpalli luftë ekstremizmit islamik. Lajmi mori shkas...

BOTA