“SKËNDERBEU”, AKUZA PËR KOMPANITË QË SOLLËN DËNIMIN NGA UEFA

Klubi i Skënderbeut me anë të një postimi në rrjetet sociale ka kaluar në kundërsulm ndaj kompanive që sollën dënimin e saj nga UEFA...

EDON HASANI SQARON PERFUNDIMISHT SITUATEN ME VLLAZNINE

Futbollisti shkodran Edon Hasani ka ardhur ne Shkodër për te përmbyllur edhe kontratën qe kishte me Vllaznine.

VLLAZNIA U-19 7-0 NDAJ PORTOS

Java e parafundit e fazës së dytë të kampionatit të 19 vjeçarëve ka dhuruar një fitore shumë të thellë të Vllaznisë. Ajo ka mundur...

EKIPI I BASKETBOLLIT I RIKTHEHET STËRVITJES TË HËNËN

 Mosmarrëveshjet në mes Bashkisë Shkodër, Sportklub Vllaznisë dhe Shoqatës së Basketbollit Vllaznia duket se kanë marrë fund.

Torpedo-Kukesi, Gjeorgjia nuk jep viza lojtareve te Kukesit

FK.Kukesi Gjeorgjia nuk jep viza lojtareve te Kukesit Ndeshja Torpedo -Kukesi mund te mos luhet . Kater nga lojtaret e Kukesit nuk u jane dhene vizat.

SHQIPTARËT NË EURO 2020, NJIHUNI ME NËNTË FUTBOLLISTËT PJESËMARRËS

Ndonëse Shqipëria nuk merr pjesë, në Europian do të ketë një copëz kuqezi. Janë plot 9 lojtarë me origjinë shqiptarë që do të marrin...

KUPË, VLLAZNIA KALON MË TEJ

RAINERI MENDON PËR NDESHJEN ME FLAMURTARIN. Vllaznia ka kaluar më tej në Kupën e Shqipërisë, ndonëse e kishte siguruar kaulifikimin që në ndeshjen e parë, ndaj Kastriotit duke fituar 4-0 në Krujë.

SHKODËR, VLLAZNIA FITON 2-0 NDAJ ILIRISË

Vllaznia ka fituar 2-0 ndeshjen ndaj Ilirisë, përballje kjo e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Kuqeblutë arritën që të fitojnë me dy gola të...

VLLAZNIA B E NIS ME FITORE KAMPIONATIN NE KATEGORINE E DYTE

Vllaznia B e nis me fitore kampionatin ne kategorine e dyte.

HASANI: VLLAZNIA KA FORCA PËR TË MUNDUR TIRANËN

http://www.youtube.com/watch?v=WfDbB7L5SRM

BOTA