LUFTËTARI-VLLAZNIA, CUNGU NË DEKLARATË SHTYPI

Trajneri i Vllaznisë, Armando Cungu, ka dalë sot në një konferencë për shtyp para ndeshjes me Luftëtarin.

TRAJNERI SHQIPTAR KA GJETUR AKORDIN ME DREJTUESIT, PRITET FIRMA

Besnik Hasi është një hap larg stolit të Olympiacosit. Me sa raportojnë mediat në Greqi, 45 vjeçari ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit dhe pritet që shumë shpejt të vij firma mbi kontratë.

HUMBJA NË VLORË, CUNGU KRITIKA LOJTARËVE

 Humbja e Vllaznisë më Flamurtarin në Vlorë me rezultatin 2-0 nuk ka kaluar krejt qetë në kampin shkodran. Ka qenë trajneri i Vllaznisë Armando Cungu ai që është rikthyer me kritikat në drejtim të lojtarëve kuqeblu pas disfatës që pësuan në Vlorë.

VLLAZNIA, S’KA DYSHIME CUNGU MBETET NË SHKODËR

Armando Cungu do të qëndrojë tek Vllaznia.

ELSEDITA SELAJ SHPALLET NËNKAMPIONE EUROPE

Është boksierja e parë në Shqipëri dhe pasioni i saj në këtë sport ëhstë tepër i madh ku Elsedita Selaj edhe pse sapo ka...

REJA MERR ZYRTARISHT DREJTIMIN E SHQIPËRISË: S’PREMTOJ ASGJË! DUKA: BËMË ZGJEDHJEN E DUHUR

Trajneri i njohur italian Edy Reja zyrtarisht ka firmosur ditën e sotme kontratën me kombëtaren shqiptare të futbollit. Pas firmës dhe shtrëngimit të duarve me...

PRIVATIZIMI I VLLAZNISË, SHKELJET NË ANKANDIN E BASHKISË

Prej ditësh vijon të jetë e hapur tërheqja e dokumenteve në rrugë zyrtare për ankandin lidhur me privatizimin e Vllaznia sh.a që do jetë...

VLLAZNIA, FIRMOS MBROJTËSI I UGANDËS GODFREY

KLUBI VLLAZNIA KA BËRË REALITET EDHE MARRJEN E NJË TJETËR LOJTARI. BËHET FJALË PËR MBROJTËSIN E MAJTË WALUSIMBI GODFREY. ME KËTË FUTBOLLIST ËSHTË FIRMOSUR NJË...

SERGIO RAMOS FESTON GOLIN ME SHQIPONJË

Futbollisti i njohur ndërkombëtar ka festuar me simbolin shqiptar. Sergio Ramos bëri shqiponjën me duar në momentin që shënoi golin e dytë kundër Kroacisë....

‘KUNDËR TURQISË DUHET FITORJA ME PATJETËR’, REJA: SHQIPTARËT TË KËNAQUR ME LOJËN E KOMBËTARES

Fitoja kundër Islandës ka rikthyer qetësinë te kombëtarja shqiptare, por padyshim ka mbajtur gjallë shpresat edhe për një kualifikim të mundshëm pavarësisht se misioni...

BOTA