E PABESUESHME AJO QË NDODH NË BOTËROR, ARABIA SAUDITE PËRMBYS ARGJENTINËN PËR 5 MINUTA

Pasi Argjentina e mbylli pjesën e parë në avantazh 1-0 ndaj Arabisë Saudire me gol të Lionel Messit, me fillimin e së dytës erdhi...

KY ËSHTË EKIPI FAVORIT PËR KUPËN E BOTËS SIPAS BLEACHER REPORT

Kombëtarja e Argjentinës njihet nga Bleacher Report si pretendenti kryesor për fitoren në Kupën e Botës 2022. Në renditjen e ekipeve pjesëmarrëse në turneun...

NGA NJË GOL PËR SECILËN PJESË, SHQIPËRIA GJEN FITOREN E PARË PËR KËTË VIT

Më në fund, pas një viti, Shqipëria arrin të fitojë një ndeshje. Edhe pse përballë jo një publiku të shumtë në numër, Kombëtarja shqiptare...

FORMACIONET ZYRTARE TË MIQËSORES SHQIPËRI-ARMENI

Shqipëria pret në “Air Albania” Armeninë në miqësoren e fundit të këtij viti. Edi Reja kërkon ta mbyllë me të paktën një fitore këtë vit...

DYSHIME EDHE PËR NDESHJEN MIQËSORE KATAR-SHQIPËRI, LAJMËROHET FIFA PËR PENALLTITË E DHËNA

Një lajm që trondit opinionin sportiv nga prag të Botërorit, FIFA lajmërohet për dyshime për manipulime të ndeshjeve miqësore të Katarit! Sipas asaj që raporton...

NJË VIT PA FITORE, SHQIPËRIA SOT ME ARMENINË PËR TË THYER TERSIN! INTERES I...

Një vit pa fitore ka Kombëtarja që sot ndaj Armenisë do të kërkojë të thyejë “mallkimin’. Djemtë e Edy Reja presin sot në “Air...

EDY REJA MENDON PËR RINOVIMIN: NGA SOT E TUTJE ASNJË LOJTAR PA DËSHIRË NË...

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan nesër në 17:30 me Armeninë ndeshjen miqësore në "Air Albania". Përpara sfidës, për mediet foli trajneri i kuqezinjve, Edy...

CRISTIANO RONALDO PËRÇAN MANCHESTER UNITED, REAGON KLUBI: SOT KEMI NISUR PROCEDURAT

Intervista e Cristiano Ronaldos për mungesë respekti nga klubi i Manchester United dhe trajneri ten Hag ka sjellë për herë të parë reagimin e...

DISIPLINA DËNON ERZENIN, LUSHNJËN DHE SHKUMBININ! PARALAJMËROHET TIRANA DHE VLLAZNIA

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së ka dhënë vendimet në bazë të ndeshjeve të fundit në futbollin shqiptar. Disiplina është treguar me dorë të hekurt...

“MË I MIRI QË KAM PARË”, RONALDO FLET PËR RAPORTIN ME MESSIN, ZBULON KUSHTIN...

Në intervistën bombë dhënë për Piers Morgan, në pjesën e dytë, Ronaldo sulmoi edhe një herë ashpër trajnerin Ten Hag, flet për raportin e...

BOTA