PESHËNGRITJE, SHQIPËRIA TJETËR MEDALJE ARI

ROMELA BEGAJ, KAMPIONE NË SHKËPUTJE ME 113 KG.Shqipëria triumfon sërisht në kampionatin e peshëngritjes. Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka rrëmbyer medaljen e arit dhe është shpallur kampione bote në Kazakistan pasi ngriti 113 kg në shkëputje në peshën 63 kg.

TUZI: I PRITSHËM SUKSESI I GODELLIT

PESHËNGRITJA SHQIPTARE  PREMTONË AKOMË MË SHUMË.Trajneri shkodranë i peshëngritjes, Muhamet Tuzi, ka folur me supërlativa për suksesin e peshëngritjes shqiptare, ku Daniel Godelli është shpallur kampion bote.

VLLAZNIA ME BORD TË RI DREJTUES

KËSHILLI VENDOS PËR 5 ANËTARË, HAPET FONDI PREJ 90 MLN LEKË. Këshilli i Bashkisë së Shkodrës ka miratuar bordin e ridrejtues të ekipit të Vllaznisë.

APELI, ME 2 DHJETOR VENDIMI

FSHF KONFIRMON DATËN E VENIMIT PËR VENDIMIN E UEFA-s . Pas vendimit të parë ndëshkues të UEFA-s për Shqipërinë, në lidhje me përballjen në Beograd tani gjithë shqiptarët presin vendimin e Apelit.

SOT KËSHILLI VENDOS PËR VLLAZNINË

PRITET PËRCAKTIMI I BORDIT PËR TË KALUAR FINANCAT.Vllaznia do të njihet sot me vendimet e reja të Këshillit të Bashkisë së Shkodrës.

MUNGON KRYETARI, KËSHILLI MBLIDHET TË MËRKUREN

VLLAZNIA MBETET SËRISH NË MES TË KATËR RRUGËVE.Është shtyrë sërish mbledhja e Këshillit të Bashkisë për të vendosur emrat e rinj të bordit drejtues të skuadrës së Vllaznisë. Mbledhja e realizuar ditën e shtunë, është shtyrë për të hënën për shkak se përfaqësuesit e partive politike në Këshill nuk kanë rënë dakord për emrin e Këshilltarit të 7 për të plotësuar bordin.

SITUATA KAOTIKE E VLLAZNISË

“STAR SPORT” PËRCJELLË ZHVILLIMET E FUNDIT SPORTIVE.Emisioni sportiv, “Star Sport”  është fokusuar tek situata aktuale e Vllaznisë duke u  ndalur në shtyrjen e mbledhjes së radhës të Këshillit Bashkiak, dhe kthimin e këshillit në një arenë politike.

AKADEMIA, VLLAZNIA NUK DI TË NDALET

MOSHAT FITOJNË ME KUNDËRSHTARËT E DREJTPËRDREJTË. Akademia e Vllaznisë, nuk di të ndalet me të dy msohat, duke fituar javë pas javë. Këtë herë kuqelbutë kanë mundur kundërshtarët e tyre të drejtpërdrejtë.

BASKETBOLL, VLLAZNIA FITON SËRISH NË FUND

LOJTARI I TIRANËS THYEN KËMBEN, VONOHET AMBULANCA. Skuadra e Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka arritur të fitojë sërish në minutat e fundit, këtë herë ndaj rivalit të drejtpërdrejtë Tiranës.

ÇELSI MUND LIVERPULIN, BARAZON CITY

NË SPANJË FITOJNË REAL E BARÇA

Çelsi vazhdon i qetë dhe me bindje rrugën e kryesimit në kampionatin anglez të futbollit, pasi ka zhytur në krizë edhe një tjetër rival për titull, Liverpulin, teksa e mundi në shtëpi 1-2.

BOTA