XHUDO, KELMENDI DREJT TITULLIT NË ABU DHABI

MAJLINDA S’KA TË NDALUR, KUALIFIKOHET NË FINALE.Krenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi, po shkëlqen në turneun prestigjioz të xhudos në Abu Dhabi.

TË DIELEN VLLAZNIA –TEUTA, SFIDA E KTHESËS

NË SHKODËR PRESIN FITORE, HUMBJA FUNDOS KUQEBLUTË. Të dielen Vllaznia do të kërkojë të bëjë kthesen e madhe, pas katër humbjeve radhazi të pësuar në kampionat.

F1, HAMILTON SFIDON ROSBERG NË AUSTIN

3 GARA NGA FUNDI, TITULLI MBETET AKOMA I HAPUR. Lewis Hamilton do të kërkojë fitoren e radhës në Formula 1 për të mbrojtur vendin e parë. Ai mbërrin në  Austin me 17 pikë avantazh ndaj shokut të tij të skuadrës, Nico Rosberg, sa i përket renditjes për pilotë, por duket se kjo diferencë nuk i mjafton duke dashur ta rrisë më tej. 

VLLAZNIA NË QIELL TË HAPUR

AKOMA NUK ËSHTË CAKTUAR MBLEDHJA E KËSHILLIT. Skuadra e Vllaznisë, vijon të mbetet pa një drejtues, ndonëse ajo është pronë e Bashkisë së Shkodrës. Akoma nuk është përcaktuar se çfarë do të veprohet, pasi pritet mbledhja e Këshillit të Bashkisë, për të marrë vendimet e lëna përgjysmë.

SERIA A, JUVENTUS GABON SËRISH

ROMA NUK GABON, ËSHTË NË KREUN E RENDITJES.Kryesuesit e kampionatit Italian të futbollit, kanë bërë një tjetër hap fals, këtë herë me humbje.

KAMPIONATI I SHKOLLAVE, FITON “NDRE MJEDA”

ËSHTË ORGANIZUAR PËR HERË TË PARË NË SHKODËR.Ka përfunduar me sukses kampionati i parë i shkollave i organizuar nga Drejtoria Rajonale Arsimit dhe Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit.

FILLON PUNA PËR STADIUMIN “LORO BORIÇI”

NJË STUDIO TOPOGRAFIKE BRENDA JAVËS REALIZON MATJET.Tashmë puna ka filluar me ritme të shpejta dhe brënda javës do të kryhen të gjitha matjet e duhura. Sipas edhe agjensisë Topografike, Federata Shqiptare e Futbollit ka dhënë urdhër që punimet të vijojnë sa më shpejt të jetë e mundur. 

SKANDALI PËRFSHIN BASKETBOLLIN

NUK FUNKSIONON TABELA ELEKTRONIKE, VLLAZNIA HUMB TAKIMIN.Më shumë se një skandal mund të cilësohet ajo që ka ndodhur  në ndeshjen Vllaznia-Mornar, e vlefshme për Ligen Ballkanike.

RAINERI: VETËM NE MUND TI ZGJIDHIM PROBLEMET

BESOHET NË ARRITJEN E NJË REZULTAT POZITIV ME KUKËSIN. 

“QAZIM DERVISHI” GATI PËR LIGEN BALLKANIKE

KRROQI: “JANË MARRË MASAT E DUHURA, PARKETI PA PROBLEME”. Pallati i sportit “Qazim Dervishi” është gati për pritjen e ndeshjes së parë në Shkodër të Ligës Ballkanike të Basketbollit, ku do të luajë skuadra e Vllaznisë ndaj Mornar.

BOTA