AKADEMIA VLLAZNIA, DITA E TRETË E VËZHGIMIT

MJAFTON NJË TAKIM MIQËSORE PËR TË KUPTUAR MUNGESËN E BAZËS MATERIALE. Në ditën e tretë të vëzhgimit të situatës aktuale tek Akademia e Vllaznisë Kamera e Star Plus është hasur në një refren të përsëritshëm. Naytirhs tnjë fluks I madh fëmijësh bën që në fushën “Reshit Rusi”, hapësira të bëhet shumë e vogël për të zhvilluar stërvitje disa ekipesh njëherazi. Në këtë ditë vëzhgimi, një prej moshave të Akademisë së Vllaznisë kishte planifikuar një ndeshje miqësore me Akademinë Shpuza.

USAIN BOLT I HIQET NJË MEDALJE OLIMPIKE, SHKAK SHOKU I TIJ

Usain Bolt i hiqet një medalje olimpike, shkak shoku i tij

VUÇAJ TEK VLLAZNIA, ASGJË KONKRETE

Erjon Vucaj, është larguar perfundimisht nga ekipi i Lacit, dhe tashme eshte ne kekrim ten je tjeter aventure qofte ne kampionatin shqiptare, apo edhe ne tregun e huaj.

GRANIT XHAKA VLERËSOHET SI ‘FUTBOLLISTI MË I MIRË NË ZVICËR’

Granit Xhaka është futbollisti më i mirë zviceran për vitin 2022. Ashtu si në 2017, Graniti ka marrë çmimin prestigjoz, me eventin që u...

BASKETBOLL, OBJEKTIVAT NË VARËSI TË PARKETIT

SKUADRËS I JANË LARGUAR TË HUAJT, GJEÇAJ PESIMIST.Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj nuk e ka aspak të sigurtë vazhdimësinë e suksesshme të sezonit, për shumë arsye dhe probleme të shfaqura gjatë pjesës së parë të kampionatit.

EUROPIANI I REKORDEVE, SI ASNJËHERË MË PARË SHËNOHET 1 GOL ÇDO 32 MINUTA! 27...

Në Euro 2020 të gjithë janë dëfryer pasi ky turne shënon një rekord sa i përket golave të shënuar. Edicioni që po zhvillohet në...

DISIPLINA NDESHKON VLLAZNINË U-17, HUMBJE NË TAVOLINË DHE ZBRITJE TË 3 PIKËVE

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në...

JUVE NUK ËSHTË GATI PËR NË EUROPË

REALI KALON LEHTËSISHT LIVERPULIN.Italia nuk bind në Europë, pas disfatës së Romës mbrëmë, sonte ka qenë radha e Juventusit për t’u mposhtur nga grekët e Olimpiakosit me rezultatin minimal 1-0. Për ironi të fatit heroi i takimit ishte lojtari me origjinë shqiptare Pajtim Kasami. 

BËRI SHERR ME CUNGUN, VLLAZNIA NDËRPRET KONTRATËN

 Ka ndodhur ajo që pritej. Klubi i Futbollit “Vllaznia” ka ndërprerë kontratën me futbollistin Yll Hoxha. Kontrata është mbyllur me mirëkuptim në mes palëve dhe ato i kanë uruar suksese njëri-tjetrit.

E SHTUNA E MBUSHUR ME SPEKTAKËL, LUAJNË JUVENTUS, REAL MADRID, BAYERN DHE MANCHESTER UNITED

Në “Dacia Arena” të Udines Juventus do të tentojë sot të marrë tre pikët e radhës në “Seria A”, për të shkuar te statistikat...

BOTA