YJET DHUROJNË SPEKTAKËL NË NDESHJEN PËR PAQE

MARADONA E ROBERTO BAGGIO DHUROJNË SPEKTAKËL. Yjet e futbollit botëror kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në Romë. Ky takim është organizuar nga Papa Françesku, derisa qëllimi i kësaj përballje ka qenë gjetja e një zgjidhje diplomatike për krizën në Gaza.

VLLAZNIA MBYLL AFRIMET E FUNDIT

KATËR LOJTARË NË PRITJE TË LEJE KALIMEVE
Vllaznia ka mbyllur përfundimisht merkaton me federimet e fundit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi dita e hënë është dita e fundit zyrtare e saj.

AKADEMIA, TALENTET NË PROVË TEK EKIPET E HUAJA

HASAN: ËSHTË PREMTUAR NGA MENAXHERËT E “GEA SPORT”
Talentet që do të dalin nga akademia e Vllaznisë brenda këtij viti do të testohen tek disa ekipe të huaja.

NIS SERIA A, JUVE DHE ROMA +3

KAMPIONATI ITALIAN I FUTBOLLIT NIS ETHET E SEZONIT TË RI.
Roma dhe Juventusi e kanë nisur mjaft mirë kampionatin italian duke marrë fitoret e para për edicionin e ri. Juventusi fitoi në transfertë përballë ekipit të Kievos me rezultatin 1-0 me një autogol të shënuar nga vendasit.

DI MARIA, NUK SHPËTON MANCHESTER UTD

DJAJTË E KUQ E KANË NISUR KEQ SEZONIN, BARAZOJNË ME DEBUTUESIT.
Problemet e Manchester United këtë fillim edicioni nuk i zgjidh dot as blerja më e shtrenjtë në historinë e kampionatit anglez, Di Maria.

NDALET BAYERN MUNCHEN

BAVAREZËT BARAZOJNË ME SHALKEN, DOMUNON BAYER LEVERKUSEN

VLLAZNIA SURPRIZON NË DURRËS

KUQEBLUTË, FITOJNË ME REZULTATIN 1-0 ME GOL TË ARSID KRUJËS
Vllaznia ka surprizuar të gjithë duke fituar duke fituar në transfertë përballë Teutës. Një ndeshje me mjaft raste dhe ritëm të lartë por që në fund fati i buzëqesh Vllaznisë. Goli i Arsid Krujës i shënuar në minutën e 73-të mbeti në fuqi pët të gjithë takimin. Të dyja ekipet tashmë kanë nga 0 pikë në rënditje pasi Vllaznia e nisi kampionatin me -3 pikë, ndërsa Teuta pëson humbjen e dytë në dy javë kampionat.

DE BIASI, SHPALL LISTËN E FRANCË 2016

TEKNIKU KUQEZI KA GARANTUAR PARAQITJE POZITIVE PËRBALLË PORTUGALISË.
Shqipëria është gati për të startuar fushatën kualifikuese të Europianit “France 2016”. Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi flet për objektivat dhe ndeshjen e parë ndaj Portugalisë.

RAINERI: NË ÇDO NDESHJE PËR FITORE

TRAJNERI I VLLAZNISË, SHEH NJË PËRBALLJE TË VËSHTIRË  ME TEUTËN.
Skuadra e Vllaznise ka lene pas humbjen ne shtepi perballe Kukesit, dhe ka perqendruar forcat ne perballjen e radhes, ku kundershtare do te kete ekipin e Teutes ne Transferte.

CHAMPIONS, BILBAO ELIMINON NAPOLIN

ARSENALI KALON ME VËSHTIRËSI BESHIKTASHIN.
Athletic Bilbao është surpriza e fazës së grupeve të Champions League së bashku me Maribor. Spanjollët e drejtuar nga trajneri Valverde eliminuan bindshëm ekipin e Napolit, pasi e mposhtën me rezultatin e pastër 3-1 në ndeshjen e kthimit, teksa ndeshja e parë mes dy ekipeve kishte përfunduar në barazim 1-1 në Napoli. Kështu Napoli detyrohet që t’i japë lamtumirën përpara kohe kompeticionit më elitar për klube në Europë.

BOTA