“KRENAR PO DREJTOVA SHQIPËRINË”, TRAMEXANI: NJË DITË DUA TË RIKTHEHEM ATY

Paolo Tramexani, dikur krahu i djath të i Xhani de Biazit në stolin e Kombëtares shqiptare, sot drejton Sionin në Superligën zvicerane. Në një...

MIQËSORJA ME ARABINË SAUDITE, ZBARDHEN DETAJET E SFIDËS NË ABU DABI. REJA I DETYRUAR...

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Arabinë Saudite më 26 tetor 2022, ndërkohë që ka nisur puna për të përgatitur sa më...

DISFATË E THELLË NË CHAMPIONS LEAGUE, PSG MUND VLLAZNINË E FEMRAVE NË SHKODËR

Vllaznia e femrave ka pësuar disfatë 0-4 në shtëpi ndaj PSG-së (Grupet, Champions League). Vajzat franceze mbyllën llogaritë që në pjesën e parë, me...

TIRANA-VLLAZNIA, JOSA ME KËMBË NË TOKË: JANË TRE REZULTATE

Në prag të klasikes së futbollit shqiptar Tirana-Vllaznia, trajneri i Vllaznisë Mirel Josa shprehet se ajo që do të kërkojë nga kjo ndeshje e...

“S’ËSHTË HERA E PARË QË VIJ KËTU”, TOTTI OPTIMIST PARA FINALES

Roma-Feynoord, finalja e Conference League do të mbahet sot në orën 21.00, në Air Albania. Një nga legjendat që do të ndjekë nga afër...

E PABESUESHME AJO QË NDODH NË BOTËROR, ARABIA SAUDITE PËRMBYS ARGJENTINËN PËR 5 MINUTA

Pasi Argjentina e mbylli pjesën e parë në avantazh 1-0 ndaj Arabisë Saudire me gol të Lionel Messit, me fillimin e së dytës erdhi...

PARTIZANI UDHËHEQ NË ELBASAN ARENA, NJË PENALLTI VENDOS 45 MINUTAT E PARA

Partizani po fiton 1-0 ndaj Laçit në Elbasan Arena (Pjesa e parë, kampionat). Minutat e para panë Partizanin më kërkues, me Hoti dhe Rrapaj që...

“IKONA” E FUTBOLLIT NUK GJEN PAQE, PELE RIKTHEHET NË SPITAL

Legjenda e futbollit brazilian Pele është kthyer në spital. Lajmin e ka dhënë e bija, Kelli Nashimento, në një postim në rrjetet sociale. “Përshëndetje miq,...

RIKUPERIME DHE DËMTIME, SHQIPËRIA VIJON PËRGATITJET ANTI-ISLANDË, REJA IDEON TITULLARËT

Në situata të tillë, në fund sezoni dhe në kohë merkato nuk është kurrë e lehtë të përgatitësh ekipin, aq më tepër për dy...

ARRIGO SACCHI NDEROHET ME ÇMIMIN E VEÇANTË, IA JEP VETË PRESIDENTI I UEFA-S

Ish-trajneri legjendar italian, Arrigo Sacchi, është nderuar nga ana e UEFA-s mbrëmjen e sotme me çmimin e Presidentit për arritjet e tij në futboll. 76-vjeçari...

BOTA