U DËMTUA NDAJ ITALISË, BROJA RINIS STËRVITJEN ME CHELSEAN

Skuadra e Çelsit është rikthyer dje për të zhvilluar seancën e parë stërvitore në Kobham, me një grup të përzier mes lojtarëve të U-21...

KLUBI ZVICERIAN PËRJASHTON ARLIND AJETIN DHE DY LOJTARË SHQIPTARË

Trajneri ri i skuadrës së Grasshopersit Tomislav Stipiç, ka marr një vendim duke përjashtuar mbrojtësin shqiptar Arlind Ajeti, dhe do të ndërpresë shumë shpejt...

VLLAZNIA BËN GODITJEN E PARË, E NIS ME SHKODRANIN OLSI GOCAJ

Vllaznia bën goditjen e parë në merkato. Olsi Gocaj rikthehet në qytetin e tij.

KUPA E MBRETIT, BARCELONA FITON NDAJ BILBAOS 3-1

SHKËLQEN MESSI REALIZON NJË SUPERGOL, NEYMAR MBYLL GOLEADEN. Barcelona shkëlqen ne finalen e Kupës së Mbretit ku arrinë të fitojë 3-1 ndaj Atletico Bilbaos. Një tjetër shfaqje fantastike e ofruar nga të besuarit e Luis Enriques, të cilët kaluan në avantazh falë një supergoli të “pleshtit” argjentinas, madje dominuan në çdo aspekt ndeshjen të paktën për 60 minutat e para.

KOMBËTARJA, PANUCCI ZBARDH LISTËN PËR LIGËN E KOMBEVE, JA TRE SURPRIZAT

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit Christian Panucci ka zbardhur listën e lojtarëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e para të Ligës së...

VLLAZNIA U-19 FITON KUPËN E SHQIPËRISË MUND 4-0 SHKENDIJEN E TIRANES

Ndryshe nga Vllaznia A, shkodranët e vegjël shkëlqejnë. Fjala është për Vllazninë e 19 vjeçarëve që ja kanë dalur të ngrejnë lart trofeun e Kupës...

KUPA, RAINERI OPTIMIST PËR KUALIFIKIM NDAJ KUKËSIT

ITALIANI NUK DORËHIQET, KUSH ËSHTË I PAKËNAQUR TË VEPROJË. Vllaznia do të luajë ditën e mërkurë për një përmbysje ndaj Kukësit në takimin e kthimit të Kupës së Shqipërisë.

TRAMEZZANI SHQIPTARËVE: MË MËSUAT KRENARINË

 Me rastin e festës së Vitit të Ri, një urim i veçantë dhe i përzemërt ka ardhur për shqiptarët.

SHQIPËRIA “PESHKON” UELLSIN, KUQEZINJTË TEST MIQËSORË PËRBALLË BALE

Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në datë 20 nëntor në “Elbasan Arena”. Të dy federatat përkatëse kanë gjetur akordin dhe...

22 SHTATOR NIS KAMPIONATI I VOLEJBOLLIT

 Në mjediset e Federatës Shqiptare të Volejbollit është hedhur shorti i sezonit të ri sportiv 2017-2018.

BOTA