RAINERI: KUSH ËSHTË VIORESIN SINANI?

ITALIANI NUK E DI PËR NDIHMËSIN E TIJ, DREJTUESIT NUK MË KANË PYETUR. Unë nuk e di për këtë situatë, është folur në gazeta dhe website por mua nuk më ka thënë askush asgjë. Nuk e di për kë më thoni, duhet të flisni me atë që ju thotë. Kur të ma komunikojnë edhe mua duhet të dëgjojnë atë çfarë kam për të thënë edhe unë. Në fillim duhet ta di unë pastaj duhet të vendoset dhe pastaj dua të kuptoj dhe motivin përse është vendosur.

VLLAZNIA, MARKU: NË SHTËPI VEÇ FITORE NDAJ LAÇIT

Skuadra e Vllaznisë të vetmin objektiv që ka në ndeshjen ndaj Laçit është fitorja. Futbollisti i kuqebluve Herald Marku thotë se laçjanët kanë një...

Dita e katërt, në fushë zbresin pretendentët

Dita e katërt e botërorit rus rikthen në fushë dy skuadrat e kuotuara më lart për të ngritur trofeun në fund. Në orën 17:00, Gjermania...

AKUZOI VAR-IN, FEDERATA ITALIANE GJOBIT IGLI TAREN

Drejtori sportiv i Lazio-s, Igli Tare është dënuar me 5 mijë euro nga Federata Italiane e Futbollit për kontestimet ndaj punës së gjyqtarëve përgjegjës...

SHQIPERIA HUMBET NE PERBALLJEN E PARE MIQESORE

Shqipëria ka humbur me një gol diferencë në ndeshjen miqësore përballë Austrisë, në stadiumin “Ernst Happel” të Vjenës.

BORUSIA DORTMUND HABIT NË MERKATO, 23 MILIONË EURO PËR 17-VJEÇARIN E BIRMINGAMIT

Në Gjermani janë të sigurt, Borsusia e Dormundit ka shpenzuar plot 23 milionë euro për të sjellë në Bundesligë Xhud Belingam, mesfushorin që po...

KOMBËTARJA U-15 GRUMBULLIM PËR MIQËSORET

Kombëtarja U-15 e futbollit ka nisur në Elbasan grumbullimin e saj në vigjilje të dy ndeshjeve miqësore të programuara për tu luajtur më 23...

“FRANCË EURO 2016”, SHQIPËRIA NË VAZON E KATËRT

20 ekipet që kanë siguruar kualifikimin në Europianin e Francës, vitin e ardhshëm, kanë nisur qysh tani të mendojnë mbi shortin e finaleve që do të hidhet më 12 dhjetor në Paris, pasi UEFA ka shpallur edhe renditjen e koefiçentëve të ekipeve kombëtare, përcaktuese për ndarjen nëpër vazo.

GRUPI A, URUGUAJ KËRKON KALIMIN E GRUPIT NDAJ ARABISË SAUDITE

Nëse edhe në ndeshjen e dytë të grupit A Arabia Saudite është ajo e ndeshjes së parë ndaj Rusisë atëherë Uruguaji ka mundësinë më...

ANGLIA, E SHQETËSUAR PËR SIGURINË E TIFOZËVE PAS DHUNËS ME RUSËT

Autoritetet angleze kanë shprehur shqetësime serioze për sigurinë e tifozëve të tyre nga tifozët rusë, që pritet të grumbullohen sërish për ndeshjen e radhës të Euro 2016.

BOTA