DI MARIA, NUK SHPËTON MANCHESTER UTD

DJAJTË E KUQ E KANË NISUR KEQ SEZONIN, BARAZOJNË ME DEBUTUESIT.
Problemet e Manchester United këtë fillim edicioni nuk i zgjidh dot as blerja më e shtrenjtë në historinë e kampionatit anglez, Di Maria.

NDALET BAYERN MUNCHEN

BAVAREZËT BARAZOJNË ME SHALKEN, DOMUNON BAYER LEVERKUSEN

VLLAZNIA SURPRIZON NË DURRËS

KUQEBLUTË, FITOJNË ME REZULTATIN 1-0 ME GOL TË ARSID KRUJËS
Vllaznia ka surprizuar të gjithë duke fituar duke fituar në transfertë përballë Teutës. Një ndeshje me mjaft raste dhe ritëm të lartë por që në fund fati i buzëqesh Vllaznisë. Goli i Arsid Krujës i shënuar në minutën e 73-të mbeti në fuqi pët të gjithë takimin. Të dyja ekipet tashmë kanë nga 0 pikë në rënditje pasi Vllaznia e nisi kampionatin me -3 pikë, ndërsa Teuta pëson humbjen e dytë në dy javë kampionat.

DE BIASI, SHPALL LISTËN E FRANCË 2016

TEKNIKU KUQEZI KA GARANTUAR PARAQITJE POZITIVE PËRBALLË PORTUGALISË.
Shqipëria është gati për të startuar fushatën kualifikuese të Europianit “France 2016”. Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi flet për objektivat dhe ndeshjen e parë ndaj Portugalisë.

RAINERI: NË ÇDO NDESHJE PËR FITORE

TRAJNERI I VLLAZNISË, SHEH NJË PËRBALLJE TË VËSHTIRË  ME TEUTËN.
Skuadra e Vllaznise ka lene pas humbjen ne shtepi perballe Kukesit, dhe ka perqendruar forcat ne perballjen e radhes, ku kundershtare do te kete ekipin e Teutes ne Transferte.

CHAMPIONS, BILBAO ELIMINON NAPOLIN

ARSENALI KALON ME VËSHTIRËSI BESHIKTASHIN.
Athletic Bilbao është surpriza e fazës së grupeve të Champions League së bashku me Maribor. Spanjollët e drejtuar nga trajneri Valverde eliminuan bindshëm ekipin e Napolit, pasi e mposhtën me rezultatin e pastër 3-1 në ndeshjen e kthimit, teksa ndeshja e parë mes dy ekipeve kishte përfunduar në barazim 1-1 në Napoli. Kështu Napoli detyrohet që t’i japë lamtumirën përpara kohe kompeticionit më elitar për klube në Europë.

VLLAZNIA SËRISH NË MERKATO

DAJ TEUTËS ME FORMACION TË NDRYSHUAR
Skuadra e Vllaznisë vijon të mbetet në merkato ndonse ka pak ditë që ajo të mbyllet zyrtarisht. Siç mësohet, kuqeblutë janë në pritje të ardhjes së dy lojtarëve të tjerë.

CHAMPIONS, VAZHDON PORTO E MARIBOR

ZENITI, APOEL NIKOSIA, BATE JANË TË KUALIFIKUARAT E TJERA.
Zeniti, Apoel Nikosia, Bate, Maribor dhe Porto janë 5 ekipet e para nga faza e “Play-Off” që kalojnë në fazën e grupeve të Champions League. Zeniti u kualifikua për në fazën e grupeve të Champions League, pasi mundi dhe në ndeshjen e kthimit belgët e Standart Liege me rezultatin 3-0, pavarësisht se luajti me 10 lojtarë për një pjesë të madhe të lojës.

BENZEMA E RONALDO I JAPIN FITOREN REALIT

MANCHESTER CITY “SHKATËRRON” 3-1  LIVERPOOLI-n .

XHUDO, MAJLINDA KELMENDI “PUSHTON” RUSINË

SHPALLET SËRISH KAMPIONE BOTË, FITON NDAJ RUMUNES.

BOTA