AGJENDA E SUPERIORES PËSON NDRYSHIME, TRE SFIDA ZHVILLOHEN NË TË NJËJTËN DITË

Kalendari i ndeshjeve të javës së 12 të Kategorisë Superiore ka pësuar një ndryshim pasi është zhvendosur një ndeshje e cila ishte planifikuar fillimisht...

MBYLLET PJESA E PARË E NDESHJES VLLAZNIA- KUKËSI, SHKODRANËT NË AVANTAZH

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Vllaznia- Kukësi në stadiumin "Loro Borici" në Shkodër. skuadra shkodrane ka arritur të kalojë në avantazh që...

PARTIZANI UDHËHEQ NË ELBASAN ARENA, NJË PENALLTI VENDOS 45 MINUTAT E PARA

Partizani po fiton 1-0 ndaj Laçit në Elbasan Arena (Pjesa e parë, kampionat). Minutat e para panë Partizanin më kërkues, me Hoti dhe Rrapaj që...

VLLAZNIA- PSG, TRAJNERI LEKA: DO JAPIM MAKSIMUMIN

Ekipi i Vllaznise se vajzave do të luajë sot përballë PSG, ndeshje e vlefshme per fazen e grupeve te “UEFA Women’s Champions League”.Padyshim qe...

PARAQITJE FANTASTIKE PËR SHQIPËRINË NË AUSTRI, LARA COLTURI MERR PIKË PËR HERË TË 3...

Për herë të tretë skiatorja shqiptare Lara Colturi ka arritur të marrë pikë në Botëror. 16-vjeçarja në Giant Slalom të Austrisë u rendit e...

MIQËSORJA ME KATARIN/ KOMBËTARJA NIS PËRGATITJET, ZHVILLON SEANCËN E PARË STËRVITORE

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot grumbullimin për miqësoren e 9 nëntorit ndaj Katarit që do të luhet në Marbella të Spanjës. Lojtarët dhe stafi...

DYSHIME EDHE PËR NDESHJEN MIQËSORE KATAR-SHQIPËRI, LAJMËROHET FIFA PËR PENALLTITË E DHËNA

Një lajm që trondit opinionin sportiv nga prag të Botërorit, FIFA lajmërohet për dyshime për manipulime të ndeshjeve miqësore të Katarit! Sipas asaj që raporton...

RIKTHEHET KUPA, JOSA: VLLAZNIA NË BALLSH PËR FITORE

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë rikthehen për t’u luajtur më 17 janar. Vllaznia do të ketë ndeshjen e parë ndaj Bylisit në transfertë, sfidë...

JOSA: NUK DO TË KEMI PUSHIM NËSE GABOJMË ME KASTRIOTIN

Ndeshjen e radhës Vllaznia do ta ketë përballë Kastriotit e vlefshme për javën e 5 të kategorisë Superiore. Në prag të këtij takimi trajneri...

FIFA NIS HETIM KUNDËR ARGJENTINËS, SERBIA GJOBITET ME 50 MIJË FRANGA

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka nisur procedurat disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Argjentinës për sjellje të pahijshme të lojtarëve dhe shkelje të...

BOTA