CUNGU: VLLAZNISË I DUHET NJË ZGJIDHJE KONKRETE

SHKODRANI ËSHTË KOMOD TEK LAÇI, BESON TEK NJË TJETËR SUKSES. Trajneri Shkodran Armando Cungu, vijon të jetë një ndër trajnerët më të suksesshëm të kategorusë Superiore të futbollit Shqiptar.

PSG E NIS ME TROFE, MPOSHT MONACO-N NË SUPERKUPËN E FRANCËS

Sezoni nisi menjëherë me një trofe për PSG. Të udhëhequr nga i sapoardhuri Dani Alves, kryeqytetasit kanë përmbysur Monaco-n, duke fituar 2-1 në Superkupën e Francës.

GJICI HEDH GREPAT NË SHKODËR, KËRKON 500 MIJË EURO

President i Kukësit, Safet Gjici, vendos kushtet e tij për ta marrë Vllazninë. Ai kërkon të jetë presidenti fuqiplotë i kuqebluve dhe të mos ketë asnjë ndërhyrje në zgjedhjet që do të bëjë. Kërkon 500 mijë euro nga Bashkia e Shkodrës dhe vetë të japë 700 mijë euro në sezon, për një kontratë bashkëpunimi 5-vjeçare. I jep 5 ditë kohë kryebashkiakes Voltana Ademi, që të negociojë me të në bazë të kërkesave të shtruara më poshtë, në deklaratën për shtyp, në të kundërt thotë se do të vazhdojë drejtimin e Kukësit.

UEFA NDËSHKON SKËNDERBEUN PËR TRUKIM NDESHJESH

UEFA ka gjetur fajtore skuadrën e Skënderbeut për trukim ndeshjesh dhe kanë ndëshkuar korçarët me një vit pezullim nga kupat e Europës.

NDESHJA ME KORABIN, ZEKA: PËR TRE PIKË

 Vllaznia do të përballet me ekipin e Korabit ne ndeshjen e radhes te vlefshme per kampionat.

RAMA LETËR KOMBËTARES: NA BËTË KRENAR DHE ME KOKËN LART

 Pas humbjes së ndeshjes me Francën dhe në vigjilje të sfidës së fundit dhe vendimtare për kualifikimin në grup të kombëtares sonë, përballja me Rumaninë, kryeministri Edi Rama u është drejtuar me një letër të hapur futbollistëve dhe trajnerit të kombëtares.

BERNARD BERISHA SHPËTON NJË TIFOZ NGA BURGU

Bernard Berisha bëhet protagonist me ekipin e të tij të Anzhit në Rusi për mbrojtjen e një tifozi nga autoritetet.

HUMBJA E VLLAZNISË, JONUZ: DUAM MBËSHTETJE

Pas humbjes me Tiranën trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz kërkon që tifozët dhe gjithë të jerët ta mbështesin sërish ekipin e Vllaznisë. Tekniku i kuqebluve...

PREFEKTI: BUXHETI I VLLAZNISË TË MIRATOHET NË FILLIM TË VITIT

Këshilli bashkiak nuk duhet që të mblidhet kaq shpesh për të miratuar para për Vllazninë. Sipas prefektit buxheti të miratohet në fillim të vitit dhe jo situata të çorientohet në këtë mënyrë.

MICHAEL SCHUMACHER EDHE PSE NË GJENDJE VEGJETATIVE, NDJEK GARAT E FORMULA 1

Jean Todt rrëfen përditshmërinë e Michael Schumacher, prej shumë vitesh në gjendje vegjetative pas incidentit në një resort malor. Ish drejtuesi i Ferrarit është njeriu...

BOTA