JA E VËRTETA QË UEFA E PA, POR S’E RESPEKTOI

MINISTRJA E ARSIMIT DHE SPORTEVE MBRON KOMBËTAREN KUQ E ZI. Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Lindita Nikolla, duke shprehur tronditjen nga vendimi i UEFA-s, fton gjithë shqiptarët t’i bashkohen për të vënë në jetë një ide të thjeshtë: Shpërndarjen e një videodokumenti, të cilin UEFA nuk deshi ta merrte në konsideratë kur vendosi ndëshkimin e Shqipërisë me humbje të ndeshjes në tavolinë.

FSHF, JA SI DO MBROHET NË GJYKATËN E ARBITRAZHIT

5 PIKAT QË DO TË KËRKOHET FITIMI I NDESHJES. Federata Shqiptare e Futbollit ka lëshuar një deklaratë për media pas vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-së ku e konsideron “qartësisht jo të proporcionuar”.

MBI 127 MIJË SHQIPTARË KUNDËR UEFA-s

“UEFA, THUAJ PO RACIZMIT” KOMENTOHET NË FACEBOOK. Mbi 127 mijë shqiptarë, ndoshta si asnjëherë tjetër kanë komentuar në faqen zyrtare të UEFA-s në Facebook, kundër vendimit që ka dhënë për ndeshjen Serbi-Shqipëri.

BOKS, SHQIPËRIA MERR MEDALJEN E BRONXIT

ULDEDAJ BOKSIERI I MEDALJEVE NË EUROPIANIN PËR TË RINJ. Shqipëria ka arritur të fitojë medaljen e bronxit në kampionatin europian të boksit për të rinj që po zhvillohet në Zagreb të Kroacisë. Këtë medalje shqipëria e ka arritur falë boksierit 17 vjeçar Jurgen Uldedaj.

VLLAZNIA NË KORÇË PËR RINGRITJE

DREJTUESIT QETËSOJNË GJAKRAT, FALIN LOJTARËT E DËNUAR. Vllaznia do të luajë një transfertë shumë të vështirë ndaj Skendërbeut ditën e shtunë. Pas tre humbjeve radhazi, një ndaj Laçit, e dy ndeshje brënda në “Loro Boriçi” me Partizanin e Mamurrasin, pritet që skuadra të tregojë një tjetër paraqitje.

VENDIMI, SHQIPËRIA HUMBET 3-0 NË TAVOLINË ME SERBINË

SERBIA GJOBITET ME 100 MIJË EURO, 2 NDESHJE PA TIFOZË DHE -3 PIKË. Komisioni i disiplinës pranë UEFA-s ka penalizuar Shqipërinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke i dhënë kësaj të fundit fitoren 3-0. Në vendimin e shpallur mëngjesin e së premtes, UEFA nga ana tjetër i ka hequr 3 pikë Serbisë dhe e ka dënuar këtë kombëtare me dy ndeshje pa tifozë.

RIPAROHET PARKETI I PALLATIT TË SPORTIT

CILËSI E DOBËT E PUNIMEVE, PRITEN NDËRHYRJE TË TJERA. Parketi i pallatit të sportit “Qazim Dervishi” është riparuar në pjesët ku ai ka shfaqur probleme. Kompania e cila ka realizuar punimet e këtij pallati, ka bërë disa ndrhyrje në pjesët e dëmtuara të parketit duke bërë që ai ti rikthehet sipas tyre gjëndjes së mëparshme.

“UEFA: SERBIA FITON PA PIKË!”

MEDIAT SERBE, KOMENTOJNË VENDIMIN E UEFA-s, FSF DO TË APELOJË. “UEFA: Serbia fiton pa pikë!,” raportoi agjensia serbe e lajmeve B92. Serbia e ka fituar ndeshjen e ndërprerë me 3 pikë në tavoline sepse skuadra shqiptare ka braktisur ndeshjen, por ato i janë hequr për shkak të dhunës. 

FUTBOLL FEMRA, DERBI VERIOR NË “LORO BORIÇI”

VLLAZNIA – “JUBAN-DANJA” TË DIELËN NË ORËN 14:00. Kampionati kombëtar i futbollit të femrave pritet ka përcaktuar një ndër ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave, që do të zhvillohet ditëne dielë. Ekipi i Vllaznisë do të presë në këtë derbi veriorë ekipin e “Juban-Danjës”.

JUVE NUK ËSHTË GATI PËR NË EUROPË

REALI KALON LEHTËSISHT LIVERPULIN.Italia nuk bind në Europë, pas disfatës së Romës mbrëmë, sonte ka qenë radha e Juventusit për t’u mposhtur nga grekët e Olimpiakosit me rezultatin minimal 1-0. Për ironi të fatit heroi i takimit ishte lojtari me origjinë shqiptare Pajtim Kasami. 

BOTA