JUVE NUK ËSHTË GATI PËR NË EUROPË

REALI KALON LEHTËSISHT LIVERPULIN.Italia nuk bind në Europë, pas disfatës së Romës mbrëmë, sonte ka qenë radha e Juventusit për t’u mposhtur nga grekët e Olimpiakosit me rezultatin minimal 1-0. Për ironi të fatit heroi i takimit ishte lojtari me origjinë shqiptare Pajtim Kasami. 

SERBI-SHQIPËRI, UEFA SHTYN VENDIMIN PËR NESËR

SHKAK DOSJA VOLUMINOZE E DORËZUAR NGA TË DY PALËT. Komisioni i Disiplinës së UEFA-s, duhet të merrte një vendim gjatë ditës së sotme, për rezultatin e ndeshjes së 14 tetorit mes Serbisë dhe Shqipërisë, e cila u ndërpre pas incidenteve në fushë, por me sa duket vendimi është shtyrë për nesër.

RAINERI SQARON MEDIAT SPORTIVE

“DEKLARATA KUNDËR DREJTUESVE ËSHTË KEQINTERPRETUAR”. Trajneri i Vllaznisë, Baldo Raineri ka reaguar pas një shkrimi të botuar tek një prej të përditshmeve sportive, ku sipas tij deklarata nuk ka qenë ashtu siç është interpretuar.

VENDIMI I UEFA, PRESIM 3 PIKËT

ARBITRI I NDESHJES NUK KA QENË I DREJTË NË RAPORT. Një ditë para vendimit që do të marrë UEFA, për ndeshjen Serbi-Shqipëri, kreu i FSHF-së, Armand Duka, ka thënë se pritet një vendim i drejtë. Sipas kreut të FSHF-së është bërë një lojë fjalësh në raportin e dorëzuar nga arbitri i ndeshjes. Duka zbuloi se arbitri në raportin e tij ka shkruar se Shqipëria refuzoi të futej në fushë për të luajtur.

BAYERN SHKATËRRON ROMËN 1-7

FITOJNË BARÇA, PSG E ÇELËSI, NDALET CITY.Bayern Munich del i pamposhtur nga “Olimpico” duke shkatërruar Romën me rezultatin e thellë 1-7 përmes të cilit u ka dërguar një sinjal të qartë kampionëve në fuqi të Champions League se nuk do ta kenë të lehtë që të përsërisin suksesin.

ISUF ISUFI, JEP DORËHEQJEN

PAS VENDIMIT TË KËSHILLIT, BASHKIA E VETME DREJTUESE

VLLAZNIA – “GEA SPORT”, MIRATOHET PRISHJA E KONTRATËS

KALOHEN 9 MLN LEKË, DO TË KRIJOHET BORDI I RI DREJTUES. Këshilli i Bashkisë së Shkodrës ka miratuar hapjen e procedurave për prishjen e kontratës mes Vllaznisë dhe “Gea Sport”. Pas shumë diskutimesh nga Këshilltarët dhe drejtuesit e Bashkisë, është vendosur gjithashtu edhe  kalimi i fondit prej 9 mln lekësh të rinj si shtim kapitali për k.f Vllaznia sh.a.

“QAZIM DËRVISHI” BËHËT SËRISH PËR RIKONSTRUKSION

PARKETI PËSON DËMTIME PA KALUAR AKOMA NJË MUAJ. As një muaj nuk ka kaluar nga kjo deklaratë dhe inspektim i kryetari të Bashkisë Lorenc Luka në ambjentet e Pallatit të Sportit “Qazim Dervishi”, ku është bërë sërish për rikonstruksion.

TË MARTËN VENDOSET E ARDHMJA E VLLAZNISË

MBLIDHET  KËSHILLI BASHKIAK, “GEA SPORT” DREJT LARGIMIT.Ditën e martë Vllaznia do të njohë administratorin e ri të saj. Kështu Këshilli Bashkiak do të mblidhet për të vendosur konkretisht për të ardhmen. Deri tani, pas nënshkrimit të kontratës që në muajin gusht ka qenë “Gea Sport” ajo që ka patur drejtimin e klubit.

PLATINI: JA PSE LEJUAM SHQIPËRINË DHE SERBINË NË NJË GRUP

DO TË KETË NDËSHKIME PËR TË DY PËRFAQËSUESET. Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, foli sërish për hetimin e ndeshjes mes Serbisë dhe Shqipërisë, duke pranuar se do të ketë masa ndëshkuese, por duke mbrojtur institucionin që ai drejton dhe duke theksuar se ishte e pamundur që të evitohej shortimi në një grup mes këtyre dy vendeve. “Sa i përket asaj që ndodhi në Beograd, ne do të ndërhyjmë dhe do të ketë ndëshkime. Ne jemi gjatë gjithë kohës në kontakt me serbët, kroatët, kosovarët dhe shqiptarët.

BOTA