PHELPS: S’E PRANOJ HUMBJEN

18 HERË KAMPIONI OLIMPIK, MESAZH RIVALËVE.
Në prag të mitingut të parë ndërkombëtar që prej Olimpiadës së Londrës, 18 herë kampioni olimpik u shpreh se nuk mund ta përtypë dot humbjen.

FONIQI, ZYRTARISHT TE VLLAZNIA

TË HËNËN VJEN KRAJA, DA SILVA E DY TË TJERË NGA DREJTORI GRIGOLETTO
Sulmuesi kosovar, Ruhan Foniqi, do të jetë pjesë e Vllaznisë sezonin e ardhshëm. Gjatë ditës së mërkurë, 19-vjeçari ka nënshkruar edhe zyrtarisht kontratën me skuadrën shkodrane.

VLLAZNIA NË KËRKIM TË MIQËSORES SË TRETË

KUQEBLUTË KËRKOJË TË REALIZOJNË PROVËN GJENERALE PARA SEZONIT TË RI
Vllaznia është në kërkim të një miqësoreje për ditën e shtunë.

VLLAZNIA PËR FEMRA, K.O NË NDESHJEN E TRETË

PRESIDENTI MATIJA GODET ARBITREN, PRITEN GJOBA PËR KUQEBLUTË.
Ndonëse kanë bërë mrekullinë në dy takimet e para duke arritur një fitore dhe një barazim në sfidën e fundit vajzat kuqeblu nuk arrijnë që të mbajnë atë ecuri pozitive. Përballje me Gintra qëlloi në një ditë aspak të mirë për Vllazninë.

VLLAZNIA ME TRE BLERJE ZYRTARE

RAINERI DËRGON SKUADRËN PËR RELAKS NË VELIPOJË.
Dikur dhe kjo jo shumë larg por vetëm para katër vitesh tek Vllaznia kur kishte pak ditë përpara fillimit të kampionatit, flitej për objektiva e pretendimet.

GJERMANI, BORUSIA FITON SUPËRKUPËN

BAYERN MUNCHEN I PAFUQISHËM, HUMBET 2-0.
Borussia Dortmund ka mposhtur 2-0 Bayern Munchen dhe ka ngritur trofeun e parë të sezonit të ri, atë të Superkupës së Gjermanisë, e pesta në historinë e saj. Në “Ëestfalenstadion”, verdhezinjtë e Klopp kanë zhvilluar një ndeshje tepër të bukur, duke dominuar në çdo aspekt ndaj bavarezëve të drejtuar nga Guardiola.

REALI I MADRIDIT FITON SUPERKUPËN E EUROPËS

SEVILLIA HUMBET 2-0, RONALDO SHËNON DOPIETË.
Dy skuadra spanjolle ishin ato të cilat luajtën për të vendosur ekipin fitues të Superkupës së Europës,  Reali i Madridit, fitues i Champions League dhe Sevilla fituese e Europa League.


VLLAZNIA NË MERKATO, NAVA PREMTOI AFRIME

ISUFI JEP GARANCINË PËR NJË EKIP MË TË FORTË SE VITIN E KALUAR.
Presidenti i Vllaznisë Roberto Nava ka bërë të ditur se do të ketë të tjera afrime në ditët e ardhshme, tkesa ka theksuar se ka ofruar Beqirin. Gjatë prezantimit të ditës së Martë, Nava ka premtuar se pavarësisht situatës jot ë mirë momentalisht do të ketë të tjera afrime deri në fund të merkatos.

VELEÇIKU PËR TË MBIJETUAR NË KATEGORINË E PARË

KREPI I RIKONFIRMUAR BESON SE EKIPI DO TË BËJË MË TË MIREN.
Skuadra e Veleçikut që luan në kategorinë e parë ka filluar më fazën përgatitore për sezonin e ri futbollistik. Presidenti i ekipit Ramadan Lika, njëkohësisht dhe kryetari i Bashkisë së Koplikut ka rikonfirmuar në krye të skuadrës trajnerin e sezonit të kaluar, Kreshnik Krepi.

NAVA JEP SIGURI PËR TË ARDHMEN

KALIMISHI ADMINISTRATORI I RI I VLLAZNISË.
Roberto Nava, presidenti i Kompanisë Gea Sport që mban dhe presidencën e ekipit të Vllaznisë, ka dhënë garancinë e tij për të vijuar administrimin e kuqebluve për sezonin e ri futbollistik, pavarësisht situatave të krijuara së fundmi.

BOTA