ME PAMJET PIKTORESKE NGA TAMARA NË SHKODËR, RAMA URON NJË JAVË TË MBARË

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje piktoreske nga Tamara, në Shkodër. Me gjelbërimin në Tamarë, diellin dhe ajrin e pastër...

RENEA OPERACION TË BEFASISHËM NË DISA QYTETE PËR KAPJEN E PERSONAVE ME RREZIKSHMËRI SHOQËRORE,...

Forcat Speciale RENEA kanë zbarkuar në disa qytete ku po ushtrojnë kontrolle të befasishme për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Burimet bëjnë...

RAMA: NESËR HAPEN XHAMITË! OPOZITA NXITI MYSLIMANËT T’I BASHKOHEN REVOLUCIONIT IMAGJINAR PËR BAJRAM

Nesër është Bajrami dhe kryeministri Edi Rama njofton se xhamitë do të jenë të hapura për të gjithë besimtarët për të falur ditën e...

KONTROLLE BLIC NË TË GJITHË VENDIN, POLICIA SEKUESTRON NJË SASI TË MADHE EUROSH, KOKAINË...

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle blic në të gjithë vendin, për kapjen e personave të kërkuar, atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa...

A DO TË KETË SHPËRBLIM PËR VITIN E RI DHE RRITJE TË PENSIONEVE? MINISTRJA...

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj u shpreh pas mbledhjes së sotme të qeverisë se në buxhetin e vitit 2022 nuk parashikohet rritje e pensioneve,...

DEPUTETI I PS-SË HUMB MIKUN NË AKSIDENTIN E DAJÇIT: ISHTE SHUMË HERËT PËR TY,...

Deputeti socialist, Pjerin Ndreu ka reaguar mbi vdekjen e njërit prej dy viktimave të aksidentit të ndodhur orët e para të mëngjesit në fshatin...

SKENDER HITA DREJTOR I RI I POLICISE SE SHKODRES

Policia e Shtetit Ndryshime në nivel drejtues në strukturat vendore të Policisë së Shtetit. Në kuadër të ristrukturimit për rritjen e forcës goditëse dhe parametrave të...

KALAJA “ROZAFA” DYFISHON TURISTËT DITORË

MLIKA: QERSHORI SHUMË MË I SUKSESSHËM SE VITIN E KALUAR .

PA MASKË DHE PA DOREZA PËRBALLË TË MOSHUARVE/ RAMA ZBULON ARSYEN: DUKE QENË SE...

Kryeministri Edi Rama u ka paraprirë të gjithë qytetarëve që mund ta kritikojnë përse nuk ka përdorur maska dhe doreza teksa fliste me të...

“SHKONI APLIKONI PËR ID E PASAPORTA” I LARTË NUMRI I ATYRE QË NUK PO...

Të gjitha zyrat e aplikimit janë të hapura edhe ditën e shtunë, për t’u mundësuar qytetarëve apikimin në kohë për dokumentet ID kartë dhe...

BOTA