BILANCI I COVID-19 NË VEND/ 1 HUMBJE JETE, ULET NDJESHËM KURBA E INFEKTIMEVE NË...

Ulen ndjeshëm shifrat e infektimeve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë në bilancin e përditshëm ka bërë me dije se në 24 orët...

SITUATA ME COVID-19 NË VEND, MINISTRIA E SHËNDETËSISË: 1 HUMBJE JETE DHE 88 QYTETARË...

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 484 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 88...

BILANCI I COVID-19 NË VEND, MSH: 106 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS, ASNJË VIKTIMË...

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhëna të reja për situatën epidemiologjike në vend. Nga 672 teste të kryera kanë rezultuar pozitivë 106 qytetarë....

ZYRTARE NGA BORDI I TRANSPARENCËS, JA SA DO TË TREGTOHET MIELLI DHE SHEQERI

Caktohet çmimi i ri për miellin dhe sheqerin. Vendimi është marrë sot nga Bordi i Transparencës për këto produkteve të shportës. Njoftim Bordi i Transaparencës dhe...

SITUATA ME COVID-19 NË VEND/ 155 QYTETARË TË INFEKTUAR DHE ASNJË HUMBJE JETE NË...

Ministria e Shëndetësisë i bën sërisht thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, veçanërisht në këtë periudhë të afrimit të vjeshtës, për të kufizuar...

FAMILJET SHQIPTARE KANË SHPENZUAR 185 MILIONË EURO MË SHUMË NË 8 MUAJ VETËM NGA...

Familjet shqiptare çdo muaj po shpenzojnë gjithnjë e më shumë nga të ardhurat e tyre, për të blerë të njëjtat produkte. Sipas INSTAT, inflacioni, që...

SULMI KIBERNETIK NGA IRANI, SHBA MBËSHTETJE SHQIPËRISË: DËNOJMË FUQISHËM AKTIVITETET KEQDASHËSE

Këshilltari i Presidetit Biden për Sigurinë Kombëtare, Jake Sullivan zhvilloi sot një bisedë telefonike me Kryeministrin Edi Rama, për t’i shprehur mbështetjen e fortë...

CEREMONIA PËR EMËRIMIN E KREUT TË POLICISË SË SHTETIT, RRUMBULLAKU: BETOHEM PËR TË MBAJTUR...

Drejtori i Ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku u betua sot gjatë ceremonisë për marrjen e detyrës. “Në këtë çast...

BIE NDJESHËM ÇMIMI I NAFTËS BRUTO NË TREGJET E HUAJA! SHKON NË 88 DOLLARË...

Çmimi i naftës bruto në tregjet e huaja ka zbritur në nivelin më të ulët që prej janarit të këtij viti. Për herë të...

SULMI KIBERNETIK I IRANIT NDAJ SHQIPËRISË/ “E DËNOJ ME FORCË”, META: DUHET RRITUR BASHKËPUNIMI...

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilr Meta, ka reaguar në lidhje me sulmin kibernetik të Iranit ndaj vendit tonë. Me anë të një postimi në...

BOTA