UKRAINASIT DHE SHQIPTARËT MË TË REFUZUARIT NË KUFIJTË E BE-SË NË VITIN 2021

Në vitin 2021, rreth 139 000 shtetasve nga vende jashtë BE-së iu refuzua hyrja në Bashkimin Evropian në një nga kufijtë e saj të...

XHAÇKA NË OKB: KONFLIKTET, SHKAKU KRYESOR I PASIGURISË USHQIMORE! TË VEPROJMË PËR NDALIMIN E...

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në debatin e hapur në Këshillin e Sigurimit të OKB, mbi “Konfliktin e...

MANASTIRLIU: DYFISHOHET NUMRI I BLUZAVE TË BARDHA, SHTOHEN 116 MJEKË TË RINJ SPECIALISTË NË...

116 mjekë specialistë që përfundojnë specializimin afatgjatë 4 vjeçar këtë vit, do të shërbejnë në spitalet rajonale e bashkiake për qytetarët, për të ofruar...

ZYRTARE NGA BORDI I TRANSPARENCËS: ULET ÇMIMI, JA SA KUSHTON KARBURANTI NË VEND

Çmimi i karburantit ka pësuar ulje. Ky ka qenë vendimi i marrë sot nga Bordi i Transparencës. Sipas Bordit, çmimi i shitjes me pakicë i...

BORDI I TRANSPARENCËS PUBLIKON ÇMIMET E REJA, JA SA DO TË SHITET KARBURANTI NGA...

Bordi i Transparencës ka vendosur që prej ditës së sotme në orën 18:00, nafta do të shitet me pakicë 234 lekë/litri, benzina me pakicë...

HYN NË FUQI MARRËVESHJA E EKSTRADIMIT ME SPANJËN, POLICIA E SHTETIT NË KONFERENCË

Marrëveshja e ekstradimit me Spanjën ka sjellë dhe zhvillimin e një sërë operacioneve nga Policia e Shtetit. Policia spanjolle dhe ajo shqiptare kanë nënshkruar...

1200 LLOJE QERSHISH NË BOTË, CILAT MUND TË GJENI NË TREG

Në mbarë botën ka mbi 1200 lloje qershish. Kjo mund të jetë befasuese pasi kur i blini në një market, zakonisht ka vetëm një...

RAPORTI VJETOR, MONEYVAL FUT SHQIPËRINË NË LISTËN ‘GRI’: NUK KA PËRMIRËSIM NË PARANDALIMIN E...

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

NË 10 VITET E FUNDIT 7,5 % E POPULLSISË KA EMIGRUAR SIPAS INSTAT, 2021...

Emigracioni në vend ka shënuar një cikël tjetër rritës pas vitit 2017. Një nga metodat e INSTAT (rishikimi vjetor i popullsisë) evidenton se nga...

BILANCI I COVID NË VEND, IDENTIFIKOHEN 67 RASTE TË REJA DHE ASNJË VIKTIMË NË...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 618 testime, 67 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete dhe 27 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BOTA