PRODHIMI I KRIPTOVALUTAVE DO TË TATOHET DUKE FILLUAR NGA VITI I ARDHSHËM

Shqipëria pritet të tatojë procesin e prodhimit (mining) të kriptovalutave duke filluar nga viti i ardhshëm. Ligji i ri i tatimit mbi të ardhurat, i...

KRIZA E BLEGTORISË PO RRIT ME SHPEJTËSI IMPORTIN E BULMETIT, 18% MË SHUMË PËR...

Numri i krerëve të bagëtive po bie me shpejtësi dhe kërkesa për produktet e bulmetit po rritet nga vitit në vit, edhe si rrjedhojë...

POLICIA RRUGORE ME TË GJITHA MJETET NË TERREN, 683 PATENTA TË PEZULLUARA NË NJË...

Flota e re e automjeteve të Policisë Rrugore, e pajisur me bazën logjistike bashkëkohore, makinën inteligjente dhe radarët automatikë, në monitorim të qarkullimit rrugor,...

COVID-19 NË SHQIPËRI, MSH PËRDITËSON TË DHËNAT NË 24 ORËT E FUNDIT: 271 QYTETARË...

Nisur nga rritja e numrit të qytetarëve të prekur nga Covid19, Ministria e Shëndetësisë i bën sërish thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid,...

IDENTIFIKOHEN 277 RASTE TË REJA ME COVID NË VEND, ASNJË VIKTIMË NË 24 ORËT...

Ministria e Shëndetësisë publikuar bilancin e COVID-19 të 24 orëve të fundit. Sipas Ministrisë nga 952 teste të kryera kanë rezultuar pozitivë 277 qytetarë. Gjithashtu...

RRITJA E ÇMIMEVE/ QEVERIA GATI PAKETËN E DYTË FINANCIARE NË MBËSHTETJE TË QYTETARËVE. JA...

Në kushtet kur rritja e çmimeve vijon, Ministria e Financave parashikon ndryshime në buxhet me qëllim që të vijojë mbështetjen për shtresat në nevojë....

VENDIMI I QEVERISË, NIKO PELESHI: NGA 1 KORRIKU RRITEN ME 30% PAGAT E TË...

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi bëri me dije se nga 1 korriku hyn në fuqi rritja e pagës për ushtarakët, me 30%. ‘Sot kemi bërë...

INDEKSI I EUROSTAT, USHQIMET NË SHQIPËRI KUSHTOJNË NJËSOJ SI NË BE

Ndonëse Shqipëria është shteti më i varfër në Europë, me prodhimin e brendshëm për frymë që është sa 32% e mesatares së Europës, sipas...

BILANCI I COVID NË VEND, RRITET NUMRI I RASTEVE TË REJA, ASNJË VIKTIMË NË...

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i infektive në vend është në rritje. Sipas Ministrisë gjatë 24 orëve janë...

PUBLIKOHEN NOTAT E PROVIMIT TË GJUHËS SË HUAJ PËR MATURANTËT, LEXONI REZULTATET

Rezultatet e provimit të gjuhës së huaj të maturës janë publikuar këtë të martë nga Ministria e Arsimit. Për të parë notën tuaj klikoni http://qsha.gov.al/infos/matura_2022/d3/d3_rezultate.pdf Gjuha...

BOTA